Mery22
30.01.14,12:43
30. 1. 2014 Dobrý deň, popraskala mi stierka na stenách aj na strope po 3 mesiacoch. Stierku aj so sieťkou mi dali stierkari do jednej izby na všetky 4 steny aj na strop, všetko je popraskané. Pukliny sú jemné a sú navzájom pospájané, kde je problém a ako to riešiť? Máme tehlový byt. Na fakture mám napísané: Penetrák 49 m2, sitovanie strop 13 m2, sieťovanie stien 36,13 m2, stierkovanie strop 13 m2, stierkovanie stien 36, 18 m2, vyspravky 2 hod. Podklad bol rôzny- oškrabaná farba na tehlu, niekde až do nosného panela (bolo vidieť až betón, zhruba 5 m2 všetkej plochy,) ale aj na starú omietku. Proste do rôznych vrstiev steny a stropu. Teplota pri stierkovaní- studené jesenné počasie 25.10.2013, pracovali pri pootvorenom okne. Najprv bolo lepidlo, tak sieťka a nakoniec stierka.TER štuková omietka, zvýšená až vysoká vlhkosť v opravenej izbe aj v izbe vedľa nej, v ostatných izbách primeraná (mám prerobený 2 izbový byt na 3 izbový byt). Použili skl.mriežku VERTEX, lepidlo Baumacol FLEX, MAPEI-Nivoplan plus malta, TER Therm RD Lepiaca malta, FASAD. PVC-roh. VNUTORNA SIETKA. Pred a po rekonštrukcii sa topilo a topí v celom byte radiatormi na plyn.
jslancik
30.01.14,11:45
Ďakujeme za doplnenie. Pri takýchto faktoch ti z mojej strany nič neporadím, čo by som mal odskúšané.

Ak tomu dobre rozumiem, 3 mesiace to bolo OK, a potom zrazu to popraskalo? alebo postupne? a badáš v tých prasklinách nejaký progres - zväčšujú sa, rozširujú? Od toho závisí spôsob "opravy".

Pravdepodobne to budeš môcť reklamovať majstrom. A oni ti povedia, čo je za tým.
LukyKs
31.01.14,07:46
opraviť tenkou sieťkou (ale možno nie sklenú)

PS1
Stierka 0,5 cm ??????????????????????????????
A dúfam, že ju džugli naraz :D.
Čo si sa ty s koňom zrazila ?

PS2
Klasika (obrátený postup) : " Na ničom som netrvala, všetko bolo v ich rukách, kedže ja o tom viem málo. "

A to najdoležitejšie : V Y P L A T I LA :D :D :D

Najprv si to každý nechá od "odborníkov" dodrb.ť a potom na Porade začne vyzvedať
arizona
31.01.14,08:17
worker falcon
31.01.14,09:20
skús sa spýtať, či niečo majstri nepridali do hotovej zmesi. Pravdepodobne sa nepriznajú, keď budú vidieť, že je problém. Každopádne sa ich na to spýtaj, najlepšie písomne. Že taký je stav, a čo s tým. V rámci záruky :)

Stierky praskajhú napr. vtedy, keď sú "mocné". Keď sa pridá priveľa vápna, či spomínaná sádra (za tú by mali vešať...)

Mimochodom, zatiaľ tu nevidím rozumnú odpoveď. Nič si z toho nerob. Počkaj na remeselníkov, nie DYI. Zatmeliť to skús až potom, keď sa praskliny nebudú rozširovať. Inak by to nemalo moc zmysel. Skús si napr. pofotiť steny, a po týždni znova, fotky porovnať.
vlado 33
31.01.14,09:25
Najprv to reklamuj a trvaj na novej vrchnej omietke, nie na vysprávke. Je na tej omietke už aj farba?
chandler
31.01.14,10:51
da sa na to znovu tenka vrstva stierky, ale este chvilu pockaj az kym neprestanu vznikat nove trhlinky.
vlado 33
31.01.14,13:20
sádra (za tú by mali vešať...) Nemáš pravdu, sadra ma široké možnosti využitia v stavebníctve. Môžeš ju primiešať, musíš vedieť do čoho, koľko a načo. To sú recepty majstrov.
worker falcon
31.01.14,13:25
sám si to odsúdil vo svojom príspevku. samozrejme, že treba vedieť, do čoho a koľko. Len ono to láka, a občas to niekto "riskne"... A potom to dopadne ako možno v tomto prípade.
Mery22
31.01.14,13:37
Prosím o slušné vyjadrovanie. Nikto nie je vo všetkych povolaniach vyučený. Ďakujem za pochopenie.
220870
31.01.14,17:33
Baumacol nieje lepidlo ,ale sprostý podvod výrobcu.Je to prvotriedny šmejd ktorý praská už pri 2mm vrstve.Cca po 6 týždňoch po nanesení na stenu začne svojvoľne zmrašťovanie(zrejme tam dochádza ku kolapsu neiktorej chemickej zložky použitej v lepidle).Zmrašťovaním potrhá sieť a začnú vznikať drobné trhliny.
jslancik
31.01.14,18:05
a je ho možné reklamovať kvôli takejto závade? či to ešte nikto neskúsil? alebo to zvalia na nesprávnu aplikáciu?
Mery22
31.01.14,18:13
Na stene je uz farba.
LukyKs
31.01.14,19:48
Mariška. A menovite v čom som nebol slušný ???????
LukyKs
31.01.14,19:51
Založí si album a aj tak jej to NEOPRAVIA poriadne

(možno zas iba pobabrú a o pár týždňov znova)
LukyKs
31.01.14,19:54
To mali urobiť na prvý raz :
- hrubšou vrstvou (ale asi pod 3 mm) vyrovnať
- nechať dobre vysušiť
- škrabkou ,šmirglom začistiť
- dať fakt tenkú povrchovú stierku
Mery22
31.01.14,20:15
Tak na to si odpovedz sam,ked si taky mudry.
lapejko
31.01.14,20:20
daj detail foto a názov použitého materiálu, diagnóza bude ľahšia.
LukyKs
31.01.14,20:48
Mariška. Na tvoje želanie si odpovedám sám :

Vzhľadom na to, aký viem byť niekedy hnusný som sa k tebe správal neutrálne / skoro až milo :D
jslancik
01.02.14,04:33
Vymazávač, prosíme admina o vrátenie znenia otázky.
Indeed
01.02.14,06:53
žiadny akrylový tmel !
ked tak iba do rohov alebo okolo nejakej lišty...
omietka musí byť HOMOGENNA ,
teda aj prasklina v omietke sa MUSí opraviť takým istým materialom akým bola nanašaná !!!
220870
01.02.14,09:23
Neviem či by ste pochodili s reklamáciou.Nájdu si milión dôvodov na to čo ste urobili zle.
Fcuk1
03.02.14,20:36
Nemaľovali ste farbou cez mokrú, alebo nedozretú štukovku?