yoyo9550
30.01.14,13:49
Planujem ukoncit pracovny pomer s terajsim zamestnavatelom. Pracujem na dobu neurcitu a vo firme som uz 3,5 roka. Z rodinnych dovodov potrebujem ostat doma cca 2 mesiace a nasledne nastupit do novej prace (v tomto case by som sa chcel ist nahlasit na urad prace a pravidlene pocas tych 2 mesiacov sa chodil hlasit... ). Chcem sa teda spytat ci je mozne pocas tych 2 mesiacov ked budem doma poberat nejaku podporu v nezamestnanosti, alebo nie. Mam narok na podporu v nezamestnanosti len vtedy, ked ja dostnem vypoved od zamestnavatela, ale mam narok aj vtedy, ked ja chcem ukoncit pracovny pomer? Ma to nejaky vplyv na vysku podpory v nezamestnanosti? V akej vyske by som mohol poberat podporu v nezamestnanosti?
Tweety
30.01.14,12:55
Spôsob skončenia PP nemá nijaký vplyv na nárok na podporu. Na tú je potrebných 730 dní poistenia v posledných 3 rokoch. Nárok Ti teda vznikne.
výška
50 % x DVZ x počet dní v mesiaci
Katy a R
30.01.14,12:55
ak sĺňaš podmienky podľa zákona o SP (3,5 roka je dostatočná doba poistenia) - tak máš naárok na dávku v nezamestnanosti pri akomkoľvek skončení PP.