tonake
30.01.14,14:36
Dobry den, viete mi poradit, ci suvisiaci priestor alebo prevadzkaren? Zalozil som s.r.o., na danej adrese, kde je sidlo firmy, chcem otvorit kancelariu, ktora budu sluzit na prijem a vydaj zasielok (bude tu nahlasena - prenosna registracna pokladna), kde si zakaznici mozu vyzdvihnut objednany tovar cez internet a zaroven dana miestnost bude sluzit ako callcentrum (telefonovanie zo zakaznikmi), kde budu prijaty aj 2-3 zamestnanci, rad by som priestor nahlasil iba ako suvisiace priestor, je to mozne? alebo v mojom pripade je to uz prevadzkaren ? (tovar nebude v kancelarii - zakaznik si nemoze priamo tovar kupit, musi objednavku najpr vytvorit cez web az nasledne bude volany na odber). Dakujem za pomoc/rady.
Economic
31.01.14,12:09
Prevádzka musí mať zákonom predpísané náležitosti (hygiena, otváracie hodiny) a preto by z môjho pohľadu stačilo aj ohlásenie súvisiaceho priestoru. Registračka bude na základe zákona o ERP. Zamestnanci môžu pracovať v súvisiacom priestore. Na služby, aké píšeš podľa môjho názoru stačí Súvisiaci priestor.
Janiela
31.01.14,12:11
Economic, súvisiaci priestor nahlási na živnostenskom úrade?
da.nie.la
01.02.14,13:34
Prečítajte si tú 3) - možno Vám to pomôže sa rozhodnúť.
Živnostenský zákon, paragraf 17:
(1) Prevádzkarňou sa rozumie priestor, v ktorom sa prevádzkuje živnosť; nie je ním priestor súvisiaci s prevádzkovaním živnosti ani technické a technologické zariadenie určené na prevádzkovanie živnosti alebo súvisiace s prevádzkovaním živnosti.
3)Za priestory súvisiace s prevádzkovaním živnosti sa považujú najmä...