Demi0
30.01.14,17:46
Chcem podať daň z motorových vozidiel. Ešte som to nerobila. Ide o to že máme kamionovú supravu . ťahač má 19 ton a radí sa do Euro 3. Bolo mi povedané že nakoľko je to súprava, tak ho mám radiť o triedu vyššie. Znamená to, že mám uplatniť sadzbu na Euro 4 alebo to mám ratať ako 18 tonové auto? .. Poprípade mi poradte kde sa o tom dočítam. Ďakujem
kn-alka
30.01.14,17:01
Najprv si pozri Všeobecné záväzné nariadenie vášho kraja o sadzbách dane, nájdeš tam aj návod ako vybrať sadzbu na ťahač a náves

https://www.financnasprava.sk/sk/podnikatelia/dane/dan-z-motorovych-vozidiel/_danove-priznanie#ZistenieSadzbyDaneDP

Zaradíš ťahač do kategórie podľa počtu náprav a celkovej hmotnosti
19 ton patrí do kat 18-20 a do DP uvedieš sumu z tabulky o riadok vyššie, t.j.
sumu v kategórii 16-18 ton
A za náves takisto, počíta sa ťahač zvlášť a náves zvlášť. Všade pozeráš najväčšiu prípustnú celkovú hmotnosť.
Demi0
30.01.14,17:18
Ďakujem.. ešte jedna otázka.. tú hmotnosť uvádzam z technického : najväčšia prípustná celková hmotnosť alebo prevádzková hmotnosť?
Demi0
30.01.14,17:23
tomu ťahaču rozumiem. ale aj náves radím o riadok vyššie ?
richterova.katka
30.01.14,18:10
vozidlo sa zaradí do najbližšej nižšej daňovej skupiny, než do akej by patrilo podľa celkovej hmotnosti uvedenej v dokladoch vozidlo - platí len pre návesové jazdné súpravy (ťahač a náves) napr. ak je ťahač 19 ton tak sadzba sa vyberie ako pre vozidlo 16-18 t a v prípade Euro 3, Euro 4, Euro 5 prípadne aj znížená sadzba dane pre dané vozidlo (samozrejme podľa VZN a sadzieb daného VÚC)
kn-alka
31.01.14,14:10
áno, však som ti napísala: zvlášť ťahač, a zvlášť náves, obe radíš o riadok vyššie a všade pozeráš na najväčšiu prípustnú celkovú hmotnosť z technického.... nečítala si? že sa to pýtaš znova.