Egoone
30.01.14,16:47
Ahojte, prosim Vas potreboval by som poradit. Pred rokom som si rezervoval byt s tym, ze som podpisal zmluvu o buducej kupnej zmluve a uhradil som 15% ceny bytu. V zmluve boli uvedene aj standarty ake ma byt splnat. Avsak uz tri veci sa oproti standardom, ktore som ja mal v zmluve napisane zmenili. Byt este stale nie je skolaudovany. Otazka znie, mozem nejakym sposobom od nich vymahat aby tie standardy bytu, ktore ja mam v zmluve dorobili? Alebo aspon znizili cenu? Mozu mi povedat, ze ak sa mi nelubi, tak mam od zmluvy odstupit? Dakujem
Chobot
31.01.14,00:10
Skús trochu upresniť, čo to znamená "štandard". Možno si očakával iný "štandard", než aký sľúbil dodávateľ. Ak štandardom bola kuch. linka, a tá v byte nie je, tak to je porušenie zmluvy a môžeš požadovať, aby ju tam dali.
Egoone
31.01.14,06:18
Uvediem prikad, ja mam na zmluve murovany sprchovy kut s obkladom v celej vyske miesto toho je tam obycajny sprchovy kut s plastovou vanickou. A takychto zmien v ramci ich setrenia je tam viac.
Chobot
31.01.14,08:05
Tak sa dožaduje nápravy. Ak to raz k tomu v zmluve zaviazali, tak to majú dať.

Neviem, či to umožní odstúpenie od zmluvy, to záleží od znenia zmluvy. Nemyslím si však, že by si dali také šibeničné podmienky sami pre seba.

Aj zľavu požadovať môžeš.
Egoone
31.01.14,10:48
Dakujem.