Damipe
30.01.14,18:05
Zdravotné a sociálne poistenie platím na Slovensku, keďže mám slov. živnosť. Kde mám podať daňové priznanie, ak som pracovala v Nemecku dlhšie, ako 183 dní? Mám pracovnú zmluvu /presne rámcovú zmluvu o pracovnom nasadení v oblasti 24 hodinovej domácej starostlivosti/ s rodinou a mám tu prechodný pobyt. Pracujem cez agentúru, s ktorou mám uzavretú zmluvu o sprostredkovaní. Po takmer roku mi agentúra oznámila, že nemôžem pracovať dlhšie ako 183 dní v Nemecku a nevedia mi vysvetliť prečo. Ako to je naozaj a kde teda zaplatím daň z príjmu. Ako najlepšie by som mala situáciu naďalej riešiť?
jarkada
31.01.14,15:52
DP podavas na SVK s celosvetovych prijmov,tak ci tak.Ten pocet dni odpracovanych v DE je obmedzeny to je pravda.Mas vybaveny formular A1 so soc poistovne na slovesnku?Pretoze tam by si mala mat uvedeny pocet dni ,kolko mozes odpracovat v nemecku.
Anik
31.01.14,16:11
V podstate sa jedná o to, že ak sa v zahraničí zdržiavaš viac ako 183 dní vzniká Ti tam vlastne stála prevádzkáreň. Mala by si tam podávať DP len z príjmov v Nemecku a na SVK z celosvetových príjmov, kde by si mala na základe podaného DP v Nemecku vlastne príjem v SVK DP vyňať a teda neplatiť z neho daň na SVK.