Ikkka
30.01.14,21:08
Dobrý večer,
prosím poraďte ako máme postupovať.
Pred Vianocami navštívili moju mamu, staršiu pani, zástupcovia/predajcovia RWE s ponukou podpísania zmluvy na dodávku plynu.
Po naliehaní pripravili návrh zmluvy, ale mama zmluvu nepodpísala, že sa musí poradiť. Počas Vianoc volala pani z firmy RWE na verifikáciu zmluvy. Opäť jej mama povedala, že zmluvu nepodpísala a ani nemá záujem ju podpísať. A predstavte si, dnes dostala mama list z RWE , aby nahlásila stav plynomeru, aby mohli korektne od 1.4.2014 faktúrovať plyn.
Po prečítaní diskusií o praktikách predajcov RWE sa obávam, či nedošlo k zneužitiu informácií a či nie je zmluva s mojou mamou evidovaná v RWE ako podpísaná, s falošným podpisom. Údajne si jedna predajkyňa fotila minuloročné vyúčtovanie plynu od SPP a návrh zmluvy.
Poraďte prosím, ako máme postupovať, aby sme naďalej ostali i dodávateľa plynu SPP.
vopred ďakujem
Mila123
30.01.14,20:10
od RWE si vyžiadajte kópiu zmluvy aj s podpisom.....a potom uvidíte kto a čo podpisoval........
Peter.Lipka
09.06.14,13:15
Chcem všetkých upozorniť pred nekalými praktikami spoločnosti RWE, najmä jej pracovníkov ako napr. Radovan Tóth, ktorý dokonale využil moju neznalosť vo veci zmeny dodávateľa plynu. Najskôr našpiní na konkurenciu, potom Vám podá čiastkové informácie o cenách tak aby to vyzeralo lacnejšie ako u konkurencie a potom vám povie, že ak si to rozmyslíte môžte zmluvu zrušiť do 14dní (čo je pravda, ale pre súkr.osoby) on vás presvedčí o zrušení aj v prípade, že ste právnicka osoba. Pokiaľ poviete, že si to potrebujete ešte rozmyslieť tak si buďte istý, že ten človek bude u vás prestupovať z nohy na nohu aj dve hodiny pokiaľ vás nepresvedčí aby ste podpísali jeho zmluvy. Keď si neskôr uvedomíte, čo ste podpísali je neskoro...začne sa ťahanica min na dva mesiace kým sa dopracujete k zrušeniu zmluvy aj s 200€ pokutou. Na centrále RWE mi povedali, že títo ľudia majú zo zmlúv provízie, čiže sa nečudujte ich extrémnej aktivite ohľadom vásho ,,dobra" ...toto je moja skúsenosť, a najmä ponaučenie do budúcna.
misoft
09.06.14,17:27
A prečo mu nedáš "vyhýbavú" odpoveď?
Niečo v štýle "Páľ do πče!"
gogol99
01.09.14,06:59
Každý sa snaží zarobiť: dodávateľ, predajca, ...
Na webe sú stránky, ktoré porovnávajú ceny energií. Odporúčam.
panamaus
01.09.14,07:02
Aj ja poznám Radovana z RWE, ale s tým sa dá dohodnúť, lebo má iné priezvisko :D