Tony Dúbravec
30.01.14,23:10
Dobry den, mam s.r.o., podnikam v ramci sluzieb. Na vyplatenie vacsej faktury som vlozil svoje sukromne peniaze. Teraz ked sa mi maju vratit mam vystavit fakturu ja. Zaujima ma ci je v poriadku ak mi peniaze pridu na podnikatelsky ucet a ja si ich potom prevediem na sukromny, alebo sa to nesmie ? Snad som sa vyjadril zrozumitelne. Dakujem vam za odpovede
KEJKA
30.01.14,22:17
určite nemôžeš vystaviť faktúru v mene firmy a uviesť tam súkromný účet. Ako by sa to spárovalo?
Ten prvý vklad na úhradu došlej faktúry bude zaúčtovaný ako krátkodobá pôžička - aspoň tak píšeš, že si vložil peniaze.
Takže najskôr uhradia riadne vystavenú faktúru na účet tvojej sro - faktúra bude preukázateľne uhradená a potom zadáš prevod vo výške pôžičky na svoj súkromný účet - to je legálne.
Tony Dúbravec
30.01.14,22:34
Presne to som chcel vediet. Ci je to v poriadku ak si ich poslem spat. Ci sa potom neriesi komu a zaco tie peniaze odisli. Ale ak sa to da spravit tak ako hovorite, malo by to byt fajn.
Economic
31.01.14,12:12
Ty ako FO požičiaš svojej SRO finančnú hotovosť. Následne si túto vrátiš prevodom na účet toľko, koľko si požičal. Musíš o všetkom riadne a prehľadne účtovať, aby sa ti účty vypárovali. Určite do vystavených FA nesmieš uviesť súkromný účet.