szisza
31.01.14,10:26
Dobrý deň, chcela by som sa opýtať, pracujem v podniku už 9 rokov. Vyčerpala som úplne v roku 2013 dovolenku, lebo nám bolo tak povedané. Teraz by som chcela vo februári 2 dni dovolenky a zamestnávateľ mi tvrdí, že nemám nárok. Má pravdu? Ďakujem
KEJKA
31.01.14,09:32
máš nárok po odpracovaní aspoň 60 dní,
alebo aspoň po každých 21 dňoch máš nárok na 1/12-nu.
Tweety
31.01.14,09:40
V ZP je aj také ustanovenie, že si môžeš čerpať D aj tú, na ktorú nárok ešte nevznikol. Samozrejme so súhlasom zamestnávateľa. Za odpracovanný január Ti vznikne dovolenka za odpracované dni vo výške 1/12 z ročného nároku. ALe nárrok na D za KR ešte nevznikol.
kopretinka
31.01.14,09:41
ja v januári dostanem rozpis smien a hneď tam mám nanútené min.2 dni dovolenky,február detto.........ako je to možné.......ak mám nárok až po 60 dňoch
zuzjom84
21.02.17,08:20
dobrý deň,som nový člen,tak ak som sa zaradila nesprávne,tak sa ospavedlňujem :) chcela by som sa opýtať, ako je to s dovolenkou v januári,naši zamestanci pracujú v stavebnej firme a keďže bola silná zima,museli ostať doma,len problém je,že niektorí nemali žiadnu starú dovolenku..mohli teda čerpať už v januári dovolenku?ďakujem
Tweety
21.02.17,08:23
Čerpať D je nesprávne, je to prekážka na strane zamestnávateľa § 142 ZP. Otázky treba zadávať do otázok nie komentárov.
(2) Ak zamestnanec nemohol vykonávať prácu pre nepriaznivé poveternostné vplyvy, poskytne mu zamestnávateľ náhradu mzdy najmenej 50 % jeho priemerného zárobku.