aktaK
31.01.14,12:09
dobrý den, chcela by som sa vás opýtat, ako vyhladavate ič DPH svojich partnerov na novej stranke drsr, nakolko mna stale vyhodí na stranku europskej komisie - VIES, no a to je mizéria...

jednak sa velmi zle pracuje s touto strankou, hlavne ked potrebujem naraz overit si 20-30 partnerov, jednak nema dobru vypovedaciu hodnotu, nakolko ta povodna stranka mi vyhodila aj dátumy registracie, resp. odhlasenia DPH, takze som bola v obraze, preco napr. dnes uz nemozem konkretne ič DPH najst... ale zaujimave je to, ze cez google sa da prihlasit na povodnu stranku drsr, aj na overovanie ič DPH, len teraz potrebujem vediet, či je stale tato stranka teda spolahliva? prečo sa dá na nu dostat len cez google? resp. dá sa na nu dostat aj cez tu novu stranku, a ked, tak ako?
prikladam odkaz na povodnu stranku, kvoli tomu, ze ked zadam konkretne čislo DPH 2021812617, tak na novych strankach mi len oznami, či ho našiel, nenašiel atd. ale ak ho dam na tu povodnu stranku "ahaho" :o))) čo mi vybehne:
vybehne mi nielen to, že je stale platca dph, ale aj to, ze od 1.1.2014 ma nove ič DPH a ja som v koncoch, načisto tomu nerozumiem prečo, ale v každom pripade ma tato povodna stranka lepsiu vypovedaciu schopnost...
https://www.drsr.sk/wps/portal/!ut/p/kcxml/04_Sj9SPykssy0xPLMnMz0vM0Y_QjzKLN4g3CgwzdwFJgjiO-pEYYkaBIWbByOK-Hvm5qfpB-t76AfoFuaER5Y6OigAJi8li/delta/base64xml/L3dJdyEvd0ZNQUFzQUMvNElVRS82XzBfMlFUNzM
kn-alka
31.01.14,11:11
e-služby - verejne dostupné el.služby - informačné zoznamy - zoznam daňových subjektov registrovaných pre DPH

... ja som to pred týždňom hľadala 3 hodiny :(

https://www.financnasprava.sk/sk/elektronicke-sluzby/verejne-sluzby/zoznamy/detail/_72414cdf-8eb7-478d-9ac2-a275008b40a0
aktaK
31.01.14,11:17
ale ta povodna stranka je najlepsia, este vylepsim otazku..
kn-alka
31.01.14,11:29
ťukla som na tvoj odkaz a vybehlo mi len, že:
Finačné riaditeľstvo SR oznamuje, že od 1.1.2014 je dostupný nový portál Finančnej správy SR na adrese www.financnasprava.sk.
Starý portál www.drsr.sk nie je od tohto dátumu aktualizovaný.
kn-alka
31.01.14,11:31
mimochodom, ako môže mať niekto nové IČ DPH? Taká možnosť podľa mňa neexistuje, jeden daňový subjekt má pridelené len jedno DIČ, príp. IČ DPH, ktoré sa nemení, ani keď preruší živnosť. Pri obnovení živnosti dostane pôvodné DIČ.
aktaK
31.01.14,11:38
ale zjavne tato stara stranka aktualizovana je! a je tam napisane, ze je člen nejakej skupiny DPH! to čo je?

prepačte, ze takto odpovedam, ale neviem tu "diskutovat" na tej novej porade, bože neviem, či sa mam smiat a či plakať, ale nie vždy platí, že vsetko nové je aj dobré :((
kn-alka
31.01.14,11:52
mne toto číslo, čo si uviedla nenájde v žiadnom zozname, ako keby nebol platcom DPH
kn-alka
31.01.14,11:54
Už som niečo našla, sú evidovaní podľa §4b
aktaK
31.01.14,11:57
akože, ani v tej prapovodnej stranke? mne ho normalne nasiel s tým, že teraz ma pridelene DIČ 7020000845 platnost od 1.1.2014 a teraz je
člen skupiny DPH, to čo to je xixixi

aha, uz si mi aj odpovedala, co to je paragraf4b? mal mi tu zmenu oznamit? je to jeho povinnost, ked fakturu za prenajom ma uz u seba mesiac a on nam neoznami zmenu? je to jeho alebo moj problem, ze na fakture ma stare ič dph?
aktaK
31.01.14,12:07
čitam par.4b mam z toho hokej, ale to je jedno, len ma seri. , ze mi to neoznamil a ja si robim starosti, ved to je jeho zaujem, aby mal na fakture od nas spravne dič, mam 100 chutí to nechat tak, nech ma problemy on, ale či budeme mať problemy aj my?
kn-alka
31.01.14,12:10
Ja si nerobím stresy kvôli odberateľom, ja DPH štátu zaplatím, odberateľ nech si robí čo chce, ak neoznámi zmenu, ja po nej nepátram. Strata času.
aktaK
31.01.14,12:18
vsak aj to mi gazdovsky rozum navrava, ze predsa spp, orange, telecom atd, atd predsa nesleduju neustale cisla dph svojich klientov,
ale rozmyslam, ze ked do kontrolneho vykazu dam ic dph také, ktore neexistuje, kto má problem???
stale sa tu dookola hovorí o pokutách, pokial urobím chybu, v podstate DU asi najskor vyzve mna, čo za blud som dala do KV, takze v podstate hov.o spadne do mojej dlane, vsak :)))
kn-alka
02.02.14,08:42
... no ak taký blud zada Orange? tak čo? Orange môže a ja nie? :D :D :D