Bea Š.
27.03.06,07:13
Prosím o radu, živnostník prerušil v júli 2005 živnosť. Zaklad dane za rok 2005 mal 150 tisíc. Z akého vým. základu bude platiť odvody, keď živnosť prerušil v júli ale príjmy mu na účet chodili do októbra. Lebo je rozdiel 150 tis. za 01-07 ( vym.základ 150 tis. : 7 ) a 01-10 ( vym.základ 150 tis. : 10 ). Neviem, či chápete, čo myslím, ale musíme to vyriešiť tento týždeň.
alušik
27.03.06,07:46
No, ale ak má živnosť prerušenú, tak odvody neplatí... Alebo sa chystá tento rok skončiť prerušenie živnosti? Podľa môjho názoru sa bude dávať výpis z daňového priznania a tam predsa základ dane nepustí a rovnako aj počet mesiacov vykonávania činnosti.
Bea Š.
27.03.06,08:00
Živnosť má prerušenú do júna 2006. Takže od júla platí odvody, len mi to nie je jasné s tými mesiacmi, či 01-07, alebo 01-10, keďže príjmy mu na účet chodili do októbra.
alušik
27.03.06,08:02
Ja si myslím, že na výpis z daňového priznania napíšeš určite 7 mesiacov vykonávania činnosti. Takže mesiace budeš brať určite len 1-7. Potom činnosť nevykonával.;)
Bea Š.
27.03.06,08:06
O.K. aj som si to myslela, len sme v kútiku duše dúfali. Ďakujem za odpoveď.
Nike
27.03.06,18:13
Živnosť má prerušenú do júna 2006. Takže od júla platí odvody, len mi to nie je jasné s tými mesiacmi, či 01-07, alebo 01-10, keďže príjmy mu na účet chodili do októbra.
Alušik má pravdu 7 mesiacov, ale ak dovolíš doplním ešte aj to, že musí urobiť mimoriadnu závierku ku dňu prerušenia živnosti, to znamená, že musíš upraviť daňový základ podľa § 17. Z toho logicky vyplýva, že nie je dôležité ako dlho nabiehali platby po prerušení živnosti, dôležitý je len právoplatný dátum prerušenia.