erikakukinkova
31.01.14,13:05
Dobrý deň
môj zamestnávateľ mi pred 8 mesiacmi dal podpísať pracovnú zmluvu na dobu neurčitú.Podmienkou aby došlo k podpísaniu zmluvy ,bolo podpísať hneď na mieste výpoveď bez dátumu ukončenia TPP.Pred 2 dňami som mu oznámila že som tehotná a o deň na to my doniesol rozviazanie TPP.Ako mám postupovať ??Je moja výpoveď platná Neviem na koho sa mám obrátiť o pomoc.Na aké úrady mám ísť .Alebo je to už dávno stratené
Tweety
31.01.14,12:08
Ty si podpísala zmluvu s tým, že v budúcnosti podpíšeš aj prípadnú výpoveď? Výpoveď sa nepodpisuje,nemusí s ňou druhá strana súhlasíť, výpoveď len treba druhej strane doručiť. Je to takto uvedené v zmluve? AK áno, Nie je to v súlade so ZP, ako si také niečo mohla podpísať,? A k tej samotnej výpovedi, ak si zamestnáv. písomne. oznámila, že si tehotná, pre neho platí § 64-zákaz výpovede.
terezamaria
31.01.14,12:12
Obráť sa na Inšpektorát práce, príslušný Tvojmu bydlisku. Aj keď si podpísala blud napísaný v pracovnej zmluve, je protiprávny a nemôžu Ti dať výpoveď v tehotenstve.
erikakukinkova
31.01.14,12:21
výpoveď podpísala ešte pred mojim nástupom do práce :( inak by som na zmluvu u neho pracovať nemohla :(
erikakukinkova
31.01.14,12:22
nie v pracovnej zmluve prve som mu podpísala pracovnú zmluvu a potom výpoveď bez uvedenia dátumu :/
Tweety
31.01.14,12:30
Tak kto podpísala výpoveď, ty alebo iná zamestnankyňa? akosi je to neprehľadné.
Katy a R
31.01.14,12:34
to ty sama si si už vlastne vtedy dala výpoveď (tak, že on tam len mohol neskôr dopísať dátum?) ????
No moje nervy! ... takže nie zamestnávateľ dáva tebe výpoveď, ale ty sama ju dávaš !?
bubkoch
31.01.14,12:37
pri podpise zmluvy na dobu neurcitu zaroven podala (bianco) vypoved, cize bez uvedenia datumu ... Nechapem preco to robila, zamestnavatel ju kedykolvek mohol vytiahnut zo suflika, dopisat datum a oznamit SP ze uz u neho nepravcuje ...
samozrejme ze tak urobil hned po oznameni tehotenstva ... A samozrejme ze nebol taky blby, aby nevedel ze ten dopisany datum musi byt skor ako oznamenie
podla mna s tym nic nenarobi
erikakukinkova
31.01.14,12:37
áno inak by mi pracovnú zmluvu ani nedal ,aj miesto výkonu práce bolo inde akj pracovné zaradenie bolo iné
Katy a R
31.01.14,12:40
nuž asi nič ... leda tak, ak by sa ti podarilo dokázať nátlak .. dúfam, že máš aspoň 270 trvania zamestnania - aby si mala nárok na materské ?
Tweety
31.01.14,12:40
Tak s takou múdrosťou som sa ešte nestretla.
erikakukinkova
31.01.14,12:41
ani ak som v 7 dňovej ochrannej lehote?tehotenstvo som oznamovala ústne
Tweety
31.01.14,12:43
Mala si to oznámiť písomne,. Nedodržala si podmienku ZP, pre zamestnáv. teda akoby si ani tehotná nebola..
ivka70
31.01.14,12:44
Predpokladam, ze to, co si podpisala, bola dohoda o ukonceni pracovneho pomeru podla par. 60 bez udania dovodu.
ak je to tak a nebudes vediet dokazat, ze si to podpisala davnejdie a bez datumu, tak zial, v pripadnom pracovnom spore o neplatnosti ukoncenia PP dohodou by si nepochodila.
Katy a R
31.01.14,12:44
on jej ju nedáva - ale ona sama ...
ivka70
31.01.14,12:45
v akej 7 dnovej ochrannej lehote?
Tehotenstvo sa oznamuje pisomne ... a skus upresnit, co si presne podpisala .... podla mna to vypoved nebola.
jslancik
31.01.14,12:48
dievča, je to smutné, ale podala si výpoveď. S tým si žiaľ musela počítať, keď si mu dala to, čo si pýtal - "bianco" výpoveď. Môžeš sa roztrhať, zamestnávateľ má od teba doručenú výpoveď.

(z tvojho zadania nie je jasné, či si podpísala výpoveď jeho tebe, alebo tvoju jemu. Pre zamestnávateľa výhodnejšia je tvoja výpoveď, vzhľadom na odstupné a pod. V prvom prípade si musel dať pozor na dátum. Vlastne ani nie, keďže oficiálne nemá doručené oznámenie o tvojom tehotenstve)
Katy a R
31.01.14,12:51
veru smutné .. "úžasné" praktiky ...
jedine mohla svoju výpoveď podpísť, ktorú ona dáva zamestnávateľovi (ak jej dáva zamestnávateľ - tú predsa nepodpisuje) .
Alebo ešte dohodu .. ale aj tak je to jedno!
Tweety
31.01.14,12:52
teraz som až rozlúštila, že vlastne ona sam a ju dala. Tak si strelila gól do vlastnej bránky,. Toto som za svojej praxe ešte nezažila.
jslancik
31.01.14,12:54
keďže iniciatíva vyšla od zamestnávateľa, výhodnejšie asi bolo dať jej podpísať výpoveď danú zamestnancom.
jslancik
31.01.14,12:57
mohla podpísať prevzatie výpovede k určitému dátumu (dopísanému neskôr). Aby mal zamestnávateľ dôkaz, že výpoveď prevzala pred oznámením tehotenstva.
Pravdepodobnejšia je ale druhá varianta - že sama "podala" výpoveď.
jslancik
31.01.14,13:03
bolo by dobre poopravovať odpovede vzhľadom na "doplnené" informácie. aby v budúcnosti mohlo toto vlákno slúžiť aj iným, a nie zavádzať.
erikakukinkova
01.02.14,03:22
nie zamestnávateľ mne po vzájomnej dohode tam dopisoval
veronikasad
01.02.14,06:54
Máš kópiu tej "výpovede" ? Zrejme neide o výpoved ale dohodu o skončení prac.pomeru.
veronikasad
01.02.14,06:57
Obávam sa, že podpísla nie "výpoveď", ale dohodu o skončení prac.pomeru v zmysle § 60 ZP. A tu jej žiadne oznámenie tehotenstva nepomôže. Akurát, ak má splnenú podmienku 270 dní nem.poistenia v posledných dvoch rokoch, vznikne jej nárok na materské z 8-mesačnej ochrannej lehoty.
erikakukinkova
09.02.14,19:47
dopadla som tak že dohoda o rozviazaní pracovného pomeru je vraj platná podľa pani na sociálke kde som podľa rady mojej známej niesla PN ktorá mi bude trvať až do pôrodu ,dostanem tak nemocenskú a čo sa týka materskej vraj na ňu nárok nemám :(
veronikasad
09.02.14,19:53
Uveď obdobie trvania prac.pomeru. Iného zamestnávatela si v posledných dvoch rokoch nemala ?
Katy a R
09.02.14,21:00
no tak vidíš, čo si si podpísala! a ani na materskú nemáš dosť dní.
Inak DPN by mohlo trvať aj dlhšie, ako do pôrodu .. nejaké zamestnanie neprichádza do úvahy?? - veľa dní ti asi nechýba- či??