grimaldi
31.01.14,15:18
Dobry den chcem sa opytat, ci je rozdiel vo vypovednej lehote, ak clovek prenajima byt alebo len izbu. V zakonniku je upravene ze pri prenajme bytu je vypovedna doba 3 mesiace. Avsak vztahuje sa to aj na prenajom 1 izby v byte? Ak je v zmluve zakotvene ze sa prenajima len 1 samostatna izba, ktora je sucastou bytu a vypovedna doba je 1 mesiac? Viem, ze ak by som prenajimal byt, tak musim dodrzat tie tri mesiace, avsak nie som si isty ci to plati aj ked prenajimam izbu. Dakujem za odpovede.
jslancik
31.01.14,14:32
tam, kde si našiel, že je "v zákonníku upravené...3 mesiace", tak tam pohľadaj takúto info. Ja osobne mám v zmluve kľudne pri prenájme celého bytu výpovednú dobu 1 mesiac, zmluvu navrhol klient.
draik
31.01.14,17:00
Zánik nájmu bytu
(3) Ak bola daná písomná výpoveď, skončí sa nájom bytu uplynutím výpovednej lehoty. Výpovedná lehota je tri mesiace a začína plynúť prvým dňom mesiaca nasledujúceho po mesiaci, v ktorom bola nájomcovi doručená výpoveď. Prenajímateľ môže nájomcovi písomne určiť dlhšiu výpovednú lehotu.
jslancik
31.01.14,18:01
zdroj?
Katy a R
31.01.14,18:07
ve´d si musel robiť zmluvu podľa toho zákna (OZ) - §710;)
jslancik
31.01.14,18:11
prenajímal som zatiaľ 2x, v obidvoch prípadoch si klienti vyžiadali výpovednú dobu 1 mesiac. Vraj pri krátkodobom prenájme... (v rozsahu niekoľkých mesiacov). Teraz sa dozviem, že je to protizákonné.
Katy a R
31.01.14,18:13
však ke´d sa s klientom dohodneš - tak je to dohoda - obidve strany sú spokojné.
Ale ke´d by prišlo na lámanie chleba - tak platí zákon!
jslancik
31.01.14,18:23
Len ci zákon nie je nadriadený zmluve. Mohol by ma napr. Klient udať, že som mu dal podpísať protizakonnú zmluvu. Keby som to napr. chcel využiť a jemu by sa to nepáčilo. Nastastie mam mailovú komunikáciu, kde sú jasné súvislosti. Kto si co vymohol.
Katy a R
31.01.14,18:30
zmluvu máš mať v súlade so zákonom - tuším aj tu už bolo písané - že ak je zmluva v rozpore so zákonom, tak je v tej časti neplatná ..
- to už odborníci možno napíšu presnejšie ..
podľa mňa sa veru oplatí mať zmluvu podľa zákona;)
draik
31.01.14,22:33
Tak, tak, neplatna by zmluva bola iba v tejto casti. Sorry za neuvedenie §.
grimaldi
02.02.14,16:49
lenze ja neprenajimam byt, ale izbu v byte, a sa pytam, ci sa na to vztahuje to same ustanovenie v zakonniku?
jslancik
02.02.14,17:42
Čítal si, čo som ti poradil? Našiel si tam niečo iné? Ja tam žiadnu výnimku nevidím.