Sarlotka
31.01.14,16:41
Kam by som mala cez všeobecné podanie smerovať žiadosť o zostatky na účte daň z prijmov a DPH ? Cez všeobecné podania, len neviem vo všeobecnom podaní vybrať oblasť podania a agendu. Co by ste dali vy?
Žanet
31.01.14,18:40
Ja by som to podala cez všeobecné podanie pre finančnú správu... orgán fin. správy - Daňový úrad atď. požiadavka by mala prísť k tvojej správkyni. Na vybavenie majú tuším 30 dní. Ja síce takto neoverujem zostatky , ale takto som podávala žiadosť o overenie súvah. Radili mi priamo z DÚ.
Sarlotka
31.01.14,19:49
dakujem, ja tiez takto neoverujem ucty, robim to prvykrat nakolko som prevzala ucto v nie velmi peknom stave a odporucila mi to dokonca spravkyna..robili sa tam nejake dodatocne veci a mali by tam byt aj preplatky aj nedoplatky a chcela som ich zuctovat....ale aby som zistila presne stavy uctov musela by som robit 5 rokov rekonstrukcie uctovnictva, a to vraj boli rozne doplnania vo vykazoch na danovom urade...aj ked som sa aspon z casti popozerala po minulych rokoch tak toto vidim ako najschodnejsiu cestu ze si k 31.12.2012 v uctovnictve nesedel takmer ziaden ucet a venovala som tomu znacne monostvo casu ale to aj tak nikto neoceni... ved to poznas...:) takze si potrebujem dat na pravu mieru aspon ucet 343 a 341 342 ostatne si zinventarizujem s dodavatelmi a odberatelmi ... 343 mala uplne ale riadne ze iny zostatok k 31.12.2012 ako bola povinnosti za december 2012....