Kristína123654
31.01.14,18:19
Dobrý deň/večer mám kocúra ktorý má po oku "chrasti" no keď sa to prejavovalo nič som si nevšimla a preto som proti tomu nič nerobila no raz keď som prišla domov z práce som kocúra pustila von , očko stále zatváral a nikdy ho neotvoril úplne myslela som si že to kvôli slnku že mu svieti do očí ale ako som ho pustila dnu tak tak stále ho zatváral , zabehla som do lekárne po očnú masť ktorá je použiteľná aj pre ľudí dnes som mu to 2x kvapla ráno a aj večer , Murko má okolo 2-3 mesiacov ešte je to malý kocúr a bojím sa o neho mám k ním radšej ísť k veterinárovi alebo to mám zvládať doma ?
arizona
31.01.14,18:26
Zajtra je sobota, to su doobeda este veterinarne strediska bezne otvorene.
Necakaj, ze ti kocurika niekto vysetri na dialku. Vetereinar musi ocko vidiet a zistit pricinu.
Liecit zviera "ludskymi" liekmi nie je dobre, mozes mu tym uskodit.
Chobot
31.01.14,18:38
Kristína, predpokladám, že máš tak 8 - 13 rokov (albo niečo blízko toho) , lebo inak by si takú hlúposť, ako je v poslednej vete nenapísala.

Takže ak máš svoje mačiatko rada, choď s ním k veterinárovi. Od rodičov vypýtaj tak 20 - 30 EUR, pre istotu. Kedže je to ešte mačiatko , ide o zápal očí. Jesenné mačiatk sú náchylné na zápal očí, neviem prečo, ale je to tak. JArné sú menej chorľavé, asi je to tou jeseňou.

Takže lekár mu vyčísti oči a dá ti buď kvapky alebo masť - ale pre ZVIERATÁ. Potom bude lepšie pár týždňov ho nepúšťať von, kým mu to neprejde (veď v takomto počasí by si ani psa von nevyhnala... a nie ešte k tomu mačku...)
kopretinka
31.01.14,21:23
prišla domov z práce,takže asi nebude mať 8 rokov
kopretinka
31.01.14,21:30
oko mu nevytečie,ale môže vyhnisať.Nášmu mačaťu veterinárka predpísala antibiotiká-tabletky.
Kvaka
31.01.14,21:33
Treba ísť k veterinárovi, ale čo sa mastičiek týka, my sme dostali ľudské lieky na oči, aj u mačiek, aj u psa. Akurát treba vedieť, ako ich aplikovať a to ukáže veterinár.
arizona
31.01.14,21:45
ano, niekedy sa pouzivaju aj "ludske",ale nie vsetky. Nasa havka pouzivala umele slzy, su to kvypky, co pouzivaju ludia, co nosia kontaktne cocky. Ale zahnisane ocka mozu mat rozne priciny,preto je lepsie,ak to pozrie veterinar a nasadi tie spravne lieky.
Kvaka
31.01.14,22:03
Našej cice dávali opthalmo framykoin, mala hnisavý zápal a psovi predpísali tobradex, ale náš pes mal červené oči a mal aj folikuly pod viečkom. Aj tak ho nakoniec operovali, ale aj po operácii nám dali zase iba ľudské kvapky aj mastičku. Ak má jej mačička inakšiu chorobu, nemám skúsenosť, však nech jej veterinár predpíše. Také ani bez receptu v lekárni nedajú.
arizona
31.01.14,22:10
biznis je biznis...mne sa casto stava, ze predaju aj lieky, na ktore treba recept...
kopretinka
31.01.14,22:46
arizona,máš plnú schránku,nejde ti odoslať pošta....
arizona
31.01.14,23:30
dik, idem vymazat
kopretinka
01.02.14,14:48
a čo je nové?
Kristína123654
01.02.14,14:52
Ahoj :) , k tomu že mám okolo 8 - 13 rokov to nie je pravda ten text si písala moja dcérka Saša ktorá má 10 , ja som tam napísala len že som prišla domov z práce a ostatok si písala dcérka ešte som po nej opravila chyby/hrúbky . No veľmi pekne ďakujem za radu ;)
arizona
01.02.14,15:31
a ako ste dopadli s kocurikom? Co robi ocko?
Chobot
01.02.14,16:15
Tak som dobre tipoval. Ale treba jej vysvetliť, že oko nemôže vytiecť len tak - aby sa nebála. Ale ostatné som písal vážne.