Barabasko
31.01.14,18:33
>
> Obraciam sa na Vas s prosbou...Mam problem..rozhodol som sa
> kupit auto cez inzerat..Toto sa mi aj pdarilo,
> nasiel som 2 rocny renault megan.O ktory som prejavil zaujem,tak som
> si dohodol stretnutie z majitelom..
> Auto malo najazdenych 12 000km..Pytal som sa, ci auto bolo burane
> alebo nieco prestriekane..Majitel auta popieral,ze by bolo s autom
> nieco robene,
> vsetko si mozem overit v renaulte.. Tak, som si to bol overit..Bola tam
> uvedena,len
> jedna prehliadka po dvoch rokoch...Auto bolo ako nove...No po
> pol roku sa mi zacal olupovat lak z blatnika a nato som zistil, ze
> auto
> bolo od strany sofera burane,cela lava strana..kontaktoval som
> majitela, ktory
> mi to nakoniec potvrdil..Auto bolo,opravovane v
> autorizovanom servise renault. Ked som si to v renaulte overoval, tak
> nic v zapise o skode auta nebolo...
> Asi tak,majitel auta mi povedal,ze ma pravnikou ktori zastupuju aj
> stat ked, tak sa mozem sudit...ma obycajny clovek sancu na
> spravodlivost...??? v tomto state!!!
Ice dive
31.01.14,17:58
no renault megane... nový stojí cca okolo 13000 € dvojročný si mohol kúpiť tak za 8-9000 € prípadne menej... nie je to škodovka, alebo vw ktoré si držia cenu... otázkou je ako veľmi bolo búrane... iné je ak autom zoberie v 90 km/h (posun celej strany) alebo to odrel pri parkovaní čo je len lakovanie.... otázkou je, čo chceš dosiahnuť... taký právnik, čo zastupuje aj štát stojí dosť peňazí...t.j. či sa to majiteľovi auta oplatí súdiť sa s nejasným výsledkom...
lujza.j
31.01.14,18:14
vieš niekedy stačí dobre trafiť zo zadu ked stojíš v kolone a ešte ťa posunie do auta pred tebou!!!a si v prdeli....
Chobot
31.01.14,18:30
Súdiť sa ti zaberie celú večnosť, zatiaľ ti auto aj zhrdzavie. Ak to auto okrem toho nemá iné vážne závady a cena nebola ako za nové auto, tak nemá veľký zmysel sa kvôli tomu ťahať po súdoch. Ale je to na tebe.
Ice dive
31.01.14,18:39
to hej, máš pravdu niekedy stačí aj to... len som tým chcel povedať, že treba zvážiť aj rozsah búrania.... či to bolo niečo vážne a auto ledva drží pokope, alebo či to bolo "kozmetické" poškodenie... kolegov 5 ročný syn sa pustil zo strechy auta dole ústami cez kapotu... dieťa hralo sa... avšak zips z bundy spravil na streche a kapote svoje... auto sa muselo prelakovať... darmo potom potencionálnemu kupcovi vysvetloval, že nebolo búrane.... len lakované... a teraz si zober, že zadávateľ by kúpil toto auto a šiel sa ťahať po súdoch...
lujza.j
31.01.14,19:01
vieš ked niektorí ludia kupujú jazdené auto a nechcú,aby tam nebol ani ťuk:)čo je nereálne....takže im je jedno ako to bolo buchnuté.....ja tomu rozumiem... ja by som sa svoje už ani nepokúšala predať:(nevedela by som klamať...ten kto sa vyzná to pozná.....aj ked to mám pekne urobené...
Ice dive
31.01.14,19:11
no ja si skôr myslím, že niektorí ľudia kupujú jazdené auto, lebo na nové nemajú... často dajú za to všetky peniaze čo mali na to vyhradené... a čakajú, že nebude mať známky používania, a bude ako nové.... ako tuto zadávateľ kúpil 2 ročné auto s 12 000 km... predpokladám, že s výraznou zľavou... 20 -30 % minimálne a teraz hľadá muchy, lebo sa mu zdá, že veľa zaplatil... však ak bolo búrané napíš EČV, ak to auto má dva roky, je vysoko pravedpodobné, že bolo poistené takže udalosť bude v registri poisťovní... a hneď budeme vedieť či bolo vážne búrané podľa výšky výplaty poistného plnenia...
lujza.j
31.01.14,19:17
jáj tak si to myslel....no ja by som trpela keby som si išla kúpiť nové:)radšej dobré ojazdené....na tieto chrontavé cesty nové auto chúda moje:)ešte, že mu možem dávať dízel od susedov...
Ice dive
31.01.14,19:50
:-) tak všetko má svoje +/- nové je nové... ale v prvom roku sa stratí cca 30 % z hodnoty auta... trojročné je už za polovicu ceny nového... ale začínajú sa prejavovať prvé nedostatky, lebo skončila záruka:-)))
lujza.j
31.01.14,19:54
no ved toto...ked to tak vyrábajú:(....ale ešte sa dá čo-to vybrať...
Ice dive
31.01.14,20:04
no kde sú tie časy, kedy sa kupovalo jedno auto na celý život... síce poradovník bol na 10-15 rokov ale auto vydržalo 20 rokov pokope... dneska ho vedia dodať za 2-3 mesiace a rozpadne sa len sa na neho pozrieš...
lujza.j
31.01.14,20:10
no dnes je kazivosť menšia u starších aut ako pri nových...:(dosť zlé....moje prechádzajúce teraz decko na ňom...2001 je na tom lepšie ako moje 2008, ktoré som kupovala ako 3ročné:(myslím to tak,že keby mu dávala tak zabrať ako tomu starému...tak neviem....
LukyKs
31.01.14,20:17
Keď už majiteľ nevykecal prkotinu o búračke, asi by som porozmýšľal aj o tachometri
či tam napríklad na 6. mieste sprava ozaj má byť nula a nie napríklad jednička :D
Barabasko
01.02.14,17:41
na aute boli menene oba blatniky plus podbeh,dvere su vyklepavane, dvere dobre nesedia...
Ice dive
01.02.14,18:18
tak ako boli oba blatníky tak musí byť chytený aj nárazník.... ak dvere nesedia a boli klepané... tak nebolo opravované v autorizovanom servise, lebo tam sa mení kus za kus, a neklepe sa lebo to je robota navyše...
Ice dive
01.02.14,18:19
tak tak... stali sme sa konzumnou spoločnosťou... kedy sa veci nerobia na to aby boli... ale na to aby sa kazili a menili ...:-(
Barabasko
01.02.14,18:25
aj v autorizovanych servisoch sa robia podvody...aj
oba narazniky su striekane
Ice dive
01.02.14,18:29
nehovorím, že nie... len v pochybujem že v autorizovanom servise by to robil dajaký servisák... takto vyspravovávať auto, bez toho aby to x ďalším ľudom neklalo oči... však daj EČV toho auta hneď ti poviem, či a koľko malo poistných udalostí...
Barabasko
01.02.14,18:32
cislo je MA983CI
Ice dive
01.02.14,18:45
auto je rok výroby 2011.. a malo 18.4.2012 poistnú udalosť v generali s celkovým plnením 4550,58 € skúsil by som sa opytat tam ci by mohli poslat rozsah poskodenia alebo popis udalosti daneho auta z poistnej zmluvy cislo 2403021602 a cislo udalosti je 2090088720 podľa výšky plnenia ak zoberieme do úvahy, že tam je 5% spoluúčasť tak za 4790 € to muselo byť riadne na kašu.... ale na pobocku nechod tam sa s tebou bavit nebudu... pekne ich oslov listom ako novy majitel auta a posli im technicak v kopii, ci by boli ochotny ti informacie k udalosti poskytnút... a ak by to bolo nieco vazne, poradil by som sa s pravnikom, ci ma vyznam ist do sporu, ze predavajuci toto zamlcal....
lujza.j
01.02.14,18:51
takže s toho vyplýva-predpokladám, že lovky za auto sú doma:D
Barabasko
02.02.14,12:03
aj samotny renault ztajil ze auto bolo burane ...ked ma clovek znamosti tak sa da vsetko...a obycajny clovek nema ziadnu sancu si uplatnit neake skody
Mária27
02.02.14,14:25
Pozri § § 48 a 597 obč.zákonníka. Máš právo odstúpiť odzmluvy jednostranne, zmluva sa od počiatku zruší, musí ti všetko vrátiť aj s úrokmi odo dňa odstúpenia. Právo sa premlčuje v trojročnej dobe.

§ 597
(2) Právo odstúpiť od zmluvy má kupujúci aj vtedy, ak ho predávajúci ubezpečil, že vec má určité vlastnosti, najmä vlastnosti vymienené kupujúcim, alebo že nemá žiadne vady, a toto ubezpečenie sa ukáže nepravdivým.
Barabasko
02.02.14,15:06
no len on ma za sebou kopu pravnikou
Mária27
02.02.14,15:11
ale ty máš dôkazy a pravdu
Barabasko
02.02.14,15:15
Renault malacky zatajil aj skotocnost ze auto bolo burane
ked to tam bolo opravovane cele...skusam to cez media uvidim ako sa to pohne