chrisko
31.01.14,21:36
od roku 2008 do 28.3.2011 som bola na MD a RD s prvým dieťaťom. v mesiacoch apríl a máj 2011 som bola zamestnaná od konca mája 2011 som opäť išla na MD a toho času som na RD. pred par dňami mi prišiel papier z sociálnej poisťovne, že sú mi odvádzané odvody do dôchodkovej poisťovne z dvoch zdrojov (zamestnávateľ a sociálna poisťovňa) po príchode na pobočku v Mi som dostala na podpis spätnú odhlášku za prvú RD z roku 2011. Následne som bola upozornená, že nemám prihlášku do dôchodkovej poisťovne za 2 RD, keď som ju chcela podať spätne bolo mi povedané, že nemôžeme čiže som ostala 2 roky bez dôchodkového poistenia..Chcem sa spýtať či sa to dá nejak spätne vyriešiť, je možnosť tie dva roky zachrániť aby mi boli zaratane do dôchodku a či mali právo ma spätne odhlásiť. ďakujem za odpoveď
veronikasad
31.01.14,20:44
Pracovný pomer stále trvá ?
chrisko
31.01.14,20:50
ano som naďalej zamestnaná
veronikasad
31.01.14,20:56
Počas materskej dovolenky si bola dôchodkovo poistená cez zamestnávatela. Po nástupe na RD po skončení prac.pomeru si sa mala sama znovu prihlásiť v soc.poisťovni na reg.liste FO do 8 kal.dní . Bohužial, spätne sa prihlásiť nedá. Ak RD ešte trvá, choď sa čím skôr prihlásiť.

Treba rozlišovať obdobie materskej dovolenky - keď si dostávala materské zo SP, a rodičovskej dovolenky, kedy ti vyplácal rodičovský príspevok UPSVaR.
chrisko
17.02.14,19:26
ja som bola zamestnaná ešte pred prvom materskou (cele tie roky som stale u toho isteho zamestnavateľa) môj pracovný pomer ešte stale trvá ja som výpoved ani nedala ani nedostala...pri prvom dieťati som sa s týmto vôbec nestretla aby bol tento problem....tak prečo teraz pri druhej? ďakujem