datelpigi
31.01.14,23:48
Zdravím,

voči bratovi je vedená exekucia a kedže je spoluvlastník 1/8 podielom nehnuteľnosti , ide o rodinný dom a táto čiastka mu bola pridelená ako dedičctvo po ocovi. Problém je že v tom dome žije iba moja matka a bojí sa že niekto by mohol čiastku odkupiť a nasťahovať tam ciganov a podobne. Proste by sme boli radšej ak by k dražbe nedošlo..
Tak vlastne tu pripadá aj možnosť zaplatiť dlh u exekutora za brata ,avšak neviem kde by som zistil v akej výške je ten dlh a komu vlastne dlhuje, aby sme na zaklade toho zistili či sa oplatí zaplatiť za neho dlh alebo čakať až na dražbu.
S bratom nemáme žiadne kontakty už par rokov.
Povie mi exekutor nejaké informácie o exekucii aj keď nemám žiadne poverenie na zastupovania brata v exekucii?
arizona
31.01.14,23:07
Skus vyhladat na www.katasterportal.sk. tam by malo byt v policku "tarchy" napisane cislo exekucie, prip. meno exekutora,to ti pomoze.
Exekutorovi ide o to, aby co najskor vymohol peniaze.Spoj sa s nim a dohodnite sa na vhodnom sposobe. Urcite bude radsej ak splati dlh nejaky spoluvlastnik,akoby mal hladat niekoho cudzieho...
Predtym ako dlh splatite za nezodpovedneho brata, nezabudnite si dat vsetko "papierovo" do poriadku,aby nebol viac vlastnikom. Odkupte napr. jeho podiel vyplatenim dlzoby.
datelpigi
31.01.14,23:14
No to o tej exekucii som zistil práve odtiaľ.. mne skôr ide o to ,že ak sa jeho čiastka dostane do dražby tak cena bude určite cez 20,000€ a toľko ani ja ani matka nemáme. Čiže ak má nejaký jednorazový dlh ,ktorý bude menší ako táto suma tak by som radšej zaplatil ten dlh ako si požičiaval peniaze na odkupenie tej čiastky.
arizona
31.01.14,23:29
prave preto sa co najskor spojte s exekutorom,aby dom nesiel do drazby.Potom to bude komplikovaniejsie.Inak, aj na okr.sude sa da zistit, ci existuju aj ine exekucie,ale to by ste musel mat splnomocnenie od dlznika, aby vam ten vypis vydali.BTW...pred exekutorom radsej nehorekujte, ze na "to nemate", lebo nebudete pre nich zaujimavy zaujemca a ponukne niekomu inemu...
Dáša_
01.02.14,06:55
no, len je tu velké riziko, že tento dlh vyplatíte a objaví sa ďaľší dlh a potom zase ďalší. Treba to riešiť a najlepšie odkúpením bratovho podielu. Len to vďaka exekúciam môže byť komplikovanejšie.
draik
01.02.14,08:30
Nech niektorí z ďalších spoluvlastníkov počká na vyhlásenie dražby a následne do jej konania nech zaplatí vyvolávaciu cenu podielu exekútorovi. Zamedzí tak dražbe a získa bratov podiel. Ak by aj medzitým vyskočili na LV ďalšie exekúcie, podiel získa bez tiarch. Ak by ste teraz vyplácali exekúciu, museli by ste následne uzatvoriť s bratom zmluvu o prevode, pričom by medzitým mohli na LV vyskočiť ďalšie exekúcie, ktoré by prevod zmarili.
Keďže nie ste účastník konania, podrobnosti o exekúcii by Vám exekútor povedať nemal.