pepa78
01.02.14,09:20
Dobrý deň Poraďaci, prosím vie mi niekto poradiť? V decembrovej výplate mi bola vyplatená dovolenka za 9 dní, ktorú som ale nečerpal, navyše som ju mal za rok 2013 aj komplet celú vyčerpanú...proste účtovníčka spravila chybu a tak som dostal k výplate nečakaný darček. Samozrejme som sa ozval a teraz chcú túto chybu napraviť zrážkou zo mzdy, ale...ako správne vyriešiť túto situáciu? Môžu mi to zraziť z hrubej mzdy alebo mi vyrátajú koľko to bolo v čistom a zrazia z čistého alebo ako na to?

Ďakujem za odpoveď.
Antonia Jendrišáková
01.02.14,10:34
Samozrejme, že to musíš vrátiť. Každý je omylný.
pepa78
01.02.14,13:59
Ja sa nepýtam či ro musím vrátiť...kebyže to nechcem vrátiť tak sa asi nepriznám...mne ide o to, že každe navýšenie mzdy á vplyv na veľa vecí...napr. priemernú hodinovú sadzbu, dane, atď a nerád by som na ich chybu doplatil...
Tweety
01.02.14,15:00
pepa78 Ja sa nepýtam či ro musím vrátiť...kebyže to nechcem vrátiť tak sa asi nepriznám...mne ide o to, že každe navýšenie mzdy á vplyv na veľa vecí...napr. priemernú hodinovú sadzbu, dane, atď a nerád by som na ich chybu doplatil
Mal si ju neprávom navýšenú, a keď to opravia, dostaneš sa na úroveň, akú si mal mať
Kedže priemerka sa počíta za kvartál, oprava mzdy ti ju nenaruší .
pepa78
01.02.14,15:16
chápem, ale :) opravia mi mzdu za december, na prvý kvartál mi to neurobí vplyv na priemerku, ale čo s druhým kvartálom, kde januárová mzda bude ponížená o zrazenú chybu?
Tweety
01.02.14,15:22
ale neoprávnene Ti navýšilo priemerku za 4.Q, to ti nevadí?
pepa78
01.02.14,15:26
bože je víkend a vy ste agresívni jak hovado, vidíš niekde že by som chcel niečo zneužiť , využiť ? Ja sa len slušne pýtam, ako z tejto situácie výjsť s čistým štítom...chcem len, aby mi to neovplyvnilo nič, ani priemerku za 4.Q ani priemerku za 1.Q proste len to vrátiť...
Tweety
01.02.14,15:33
kto je agresívny? možno len ty. ja som len opísala ako to v skutočnosti je.Ak si pri výplate mzdy na chybu upozornil, mala do mzdárka opraviť. A prepáč, že som chcela odpovedať. Invektívy si vyprosím.
pepa78
01.02.14,15:39
Ja si tvoj čas, strávený nad mojou otázkou vážim...prvý kto tu dal invektív si bola ty a to otázkou, či mi nevadí neoprávnené navýšenie priemerky za 4Q...mzdárka sa o probléme dozvedela v deň, keď mi prišla výplatná páska, t.j. deň po príchode mzdy na účet...bohužial to neriešila a chce to teraz riešiť zrážkou zo mzdy. Čo plne chápem, ale keď si predstavíš, že mám cca € hrubú mzdu a ona z nej zobere 900 €, tak to priemerku v 2Q výrazne ovlipvní. Preto zisťujem ako to vyriešiť s čistým štítom. Najradšej by som tie peniaze zobral a odniesol do firmy a je pokoj...
Tweety
01.02.14,15:42
Mal si trvať na tom, aby to opravila v mesiace, v ktorom to urobila zle. Ale správna mzdárka si skontroluje mzdy predtým, ako ich ide zaúčtovať. A druhá rovina je nákladová.
pepa78
01.02.14,15:43
Strčila hlavu do piesku, takkže ona mala šancu to opraviť ešte v tej decembrovej výplate, aj keď už bola mzda na účte ?
Tweety
01.02.14,15:45
áno ,mala
pepa78
01.02.14,15:49
Ďakujem za odpoveď a ešte jedna vec, ako by si to riešila ty, ak by si to neriešila v decembri? S ohľadom na všetko spomenuté? Ďakujem
Tweety
01.02.14,15:52
Opravou, vrátením neoprávnene vyplatenej náhrady za dovolenku.
pepa78
01.02.14,15:57
OK, už to vidím...stiahne mi z hrubého platu tú čiastku ako má... spriemerkami neurobí nič, na 1Q mi ostane navýšená...2Q mi klesne a ja na to doplatím tak, že prvé tri mesiace dovolenku neberiem, berem podľa plánu dovoleniek až na velkú noc, kde sa mi ale dovolenka bude rátať zo zníženej priemerky 2Q :) a teraz mi povedz, či je to tak spravodlivé, keďže ja som nič nespôsobil...
Tweety
01.02.14,15:59
no nie je, mala to opraviť ešte v decembri.