elena74
27.03.06,09:46
ahojte Poradaci, potrebujem poradit, sme nova firma, mame troch zamestnancov ja ako administr. jedneho obchodaka a konatela a sidlime v prenajatých priesotoroch. Chcem sa spýtat ako to je s tým zaskolenim BOZP a PO? treba ho v kazdom pripade? A ohladom služ, auta na kt, jazdi obchodak denne treba nejaký doklad o pouceni a preskoleni, treba aj potvrdenie od lekara?
Dakujem vam...
karol.za
27.03.06,15:26
ahoj
čo sa týka ochrany pred požiarmi,nakoľko ste v podnájme
záleží ako je postavená zmluva,kde sa uvádza kto za čo zodpovedá,sem patria školenia a podobné veci týkajúce
sa OPP.
čo sa týka BOZP tá je plne v kompetencii zamestnávateľa
s pozdravom karol
:):):):):)
Origos
27.03.06,16:59
Čau!
Súhlasím s karolom, len by som chcel pridať,že keď niečo zanedbáš pri BOZP, tak si zodpovedná Ty. Lepšie je to nechať na odborníkov. (Hlavne v tomto období, lebo od 1.7.bude platiť nový zákon o BOZP).
Stina
27.03.06,17:24
Odporúčam zabezpečiť otázku BOZP a PO dodávateľsky. Neviem ako máš postavenú nájomnú zmluvu, vo väčšine prípadov za túto oblasť zodpovedá nájomca.
dadika
27.03.06,17:46
Odporúčam zabezpečiť otázku BOZP a PO dodávateľsky. Neviem ako máš postavenú nájomnú zmluvu, vo väčšine prípadov za túto oblasť zodpovedá nájomca.

súhlasím a dodávam: treba aj preškolenie vodičov, ktorí jazdia na služobnom aute-dostanú aj preukaz. Myslím, že preškolenie platí na 2 roky.
Ibaka
29.03.06,19:14
V BOZP bude platiť nová legislatíva, vzhľadom na množstvo predpisov doporučujem zadať odborníkovi (najlepšie BOZP +OPP)
korduľa
01.08.06,10:57
ahojte, neviete mi poradit niekoho z BA kto robi skolenia BOZP a PO, chceli by sme to robit pre nasich klientov formou subdodavky, podmienka je aby bol platca DPH a nech to nie je velka firma
dik
Ľuboš Semančík
04.08.06,09:22
Tohto sa to najskôr netýka, ale netreba zabúdať, že pri zmene využívania priestoru na inú podnikateľskú činnosť (iný typ prevádzky) treba spracovať aj "projekt protipožiarnej bezpečnosti". Ide potom o zmenu účelu využívania stavby na iný účel, ako bola stavba (priestor) navrhnutý a kolaudovaný. Uvádza sa to napr. vo vyhláške č.94/2004 Z.z. ktorou sa ustanovujú technické požiadavky na protipožiarnu bezpečnosť pri výstavbe a pri užívaní stavieb.
willma
04.08.06,09:40
ahojte, neviete mi poradit niekoho z BA kto robi skolenia BOZP a PO, chceli by sme to robit pre nasich klientov formou subdodavky, podmienka je aby bol platca DPH a nech to nie je velka firma
dik
Spýtam sa jedného môjho dodávateľa a keď je platca DPH môžem vypomôcť jeho prostredníctvom
korduľa
04.08.06,11:17
to by bolo super, dakujem