courtney8
01.02.14,13:45
Dobrý deň,

potrebovala by som poradiť ako môžem postaviť a zlegalizovať stavbu v 3. stupnni národného parku. Táto stavba tam ešte stojí alebo skôr obvodové múry a priečka. Bola postavená pred rokom 1975 alebo aj skôr ale nie je nikde zapísaná. Ochranári nám s tým robia dosť veľké problémy. Neviete niekto o nejakej obkluke alebo čo všetko mi hrozí pri stavbe na čierno? Inak o 5 metrov nižšie stojí chata tak isto ale tú si stihli majitelia zlegalizovať skôr, proto si myslím že keď tam môže byť jedna tak by mali povoliť aj druhú.
ˇ
dakujem
Indeed
01.02.14,12:50
Na zlegalizovanie bolo treba mysliet vtedy ked sa tato stavba postavila, vtedy to išlo,

dnes to bude chciet veľmi silné páky....
buchač
01.02.14,12:55
potrebovala by som poradiť ako môžem postaviť a zlegalizovať stavbu v 3. stupnni národného parku. Táto stavba tam ešte stojí alebo skôr obvodové múry a priečka. Bola postavená pred rokom 1975 alebo aj skôr ale nie je nikde zapísaná. Ochranári nám s tým robia dosť veľké problémy. Neviete niekto o nejakej obkluke alebo čo všetko mi hrozí pri stavbe na čierno? Inak o 5 metrov nižšie stojí chata tak isto ale tú si stihli majitelia zlegalizovať skôr, proto si myslím že keď tam môže byť jedna tak by mali povoliť aj druhú.

Nemám veľmi rád ochranárov , zelených a podobných ....niekedy to totiž preháňajú , ale to je iná káva ...

Ale v tomto prípade im držím palce .

Kde stojí jedna , tak tam môže stáť aj druhá ???
Lenže kde stoja dve , tak následne sa môžu realizovať aj ďalšie stavby ...3 , 5 ...10 ...20 ???
Indeed
01.02.14,13:03
tak tam budu stat dalšie stavby, a čo ?
ja poznam opačný pripad, buchacs id kuknut okolo Vinneho jazera, tam vyklčovali asi 0,5 ha lesa za tym učelom aby tam bolo stavebne pozemky, ale nejako sa nehrnu tam stavať ,
v ČOM j easi chyba ???
courtney8
01.02.14,13:12
asi som sa zle vyjadrila ale myslím si že ako vlastník mám nejaké právo, a ochranári idú len po obyčajných ľudoch , viem o x prípadoch keď prišiel niekto vplyvný na úrad a nemal problém zo stavbou v národnom parku, a ďalsia vec ja nechcem stavať nič obrovské ale len zrekonštruovať pôvodny salaš ktorý by sa používal na ten istý učel ako v minulosti.
Indeed
01.02.14,13:15
tak sa INFORMUJ na príslušných uradoch, načo nás tym zaťažuješ tu na Porade ???