ema71
01.02.14,14:06
Dobrý deň, chcela by som sa spýtať, ak mám pozastavenie prevádzkovania činnosti od 15.04.13 a viedla som jednoduché účtovníctvo ako mám postupovať?
k 14.04.13 mám ID zaúčtovať všetky neuhradené záväzky i pohľadávky
i tie, ktoré sú vo vymáhaní u exekútora, i tie, ktoré nám dlžia firmy, ktoré už neexistujú? Mal by mi dať nejaký papier, aby som mohla vyčísliť náklady, ktoré zostali pre neho?
K 14.4.13 mám zaúčtovať aj dph, ktorú som zaplatila v máji, i SP, ZP
k 14.4.13 môžem zaúčtovať aj mýto a všetko s tým spojené ako vratky a podobne, aj keď to bolo po tomto dátume?
k 14.4.13 a čo poplatky za vedenie účtu, ktorý som rušila až teraz, lebo som ho musela mať stále otvorený, aby mi dlžníci splatili to čo mali?
telefón asi uplatniť nemôžem, aj keď zmluva ešte stále trvá a nedá sa zrušiť

za rady vopred ďakujem
Indeed
01.02.14,13:13
nie je to tak priatelsky krok , ako by sa to mohlo na prvy pohlad zdať,

doležite je že JEDNOZNACNE musí uplynut doba pozastavenia živnosti , a až potom je možné POKRAČOVAŤ v prerušenej živnosti,

a to aj v prípade ,že prerušenú živnosť ZRUŠITE,
musí uplynut celá doba pozastavenia a až POTOM možete založiť NOVÚ živnosť
s tým istým predmetom podnikania
ema71
01.02.14,13:19
ale ona doteraz nebola vôbec obnovená, chcem vedieť ako mám pokračovať pri uzatvorení celého účtovníctva podania daňového priznania, nakoľko do podania DP 31.3.14 nebude ani otvorená, musím podať DP a uzatvoriť účtovníctvo
Indeed
01.02.14,13:21
v čase ked som čital zadanie temy a pridal odpoved ,tak tam bol len názov témy,
ľutujem...žiaden text v zadaní témy nebol...
ema71
01.02.14,13:24
áno odklikla som to bez textu, prepáčte
Indeed
01.02.14,13:26
o tom,či podat alebo nepodat DP rozhoduje výška príjmu za zadaňovacie obdobie, ale ja by som neriskoval a DP podal , ved uradnici maju radi papiere..."D