meduška
27.03.06,09:50
Poprosím poradiť, spadá nezaplatené poradenstvo do § 19 odst 4, daňový výdavok s podmienkou zaplatenia.
Tweety
27.03.06,07:56
Poprosím poradiť, spadá nezaplatené poradenstvo do § 19 odst 4, daňový výdavok s podmienkou zaplatenia. Iba ak platíte FO, vtedy platí podmienka zaplatenia,ale poradenstvo tam určite nepatrí, v § ide len o nájomné a provízie za sprostredkovanie.
Johanka
27.03.06,08:07
To je poradenstvo na základe akej zmluvy? V § 19 ods.4 je len sprostredkovanie.
meduška
27.03.06,09:35
Jedná sa o poradenstvo obchodné, v skutočnosti na zníženie daňového základu práv. osoby, s tým že vo fyzickej by to neovplyvnilo keby to bolo neuhradené. O akú zmluvu ide neviem to sa dozviem asi až dodatočne.
alex1
27.04.06,06:23
Iba ak platíte FO, vtedy platí podmienka zaplatenia,ale poradenstvo tam určite nepatrí, v § ide len o nájomné a provízie za sprostredkovanie.

Keď mám zmluvu s FO-občanom o poradenstve pre s.r.o. musí to byť zaplatené aby si to s.r.o. mohla dať do nákladov?????
Tweety
27.04.06,06:30
Keď mám zmluvu s FO-občanom o poradenstve pre s.r.o. musí to byť zaplatené aby si to s.r.o. mohla dať do nákladov?????
§ 19 Zákona o DzP
4) Nájomné, odplaty (provízie) za sprostredkovanie, a to aj ak ide o sprostredkovanie na základe mandátnych zmlúv alebo podobných zmlúv, 91) uhrádzané fyzickej osobe sa zahrnú do daňových výdavkov v zdaňovacom období, v ktorom boli zaplatené. Zaplatené nájomné fyzickej osobe za príslušné zdaňovacie obdobie sa uzná najviac do výšky časovo rozlíšenej sumy prislúchajúcej na zdaňovacie obdobie.
Z toho vyplýva, že poradenstvo tu nepatrí.
alex1
27.04.06,06:39
Chcela som si len overiť, lebo v príspevku č.2 tvrdíš že až po zaplatení. Tam ma to trochu zmiatlo.
Tweety
27.04.06,06:40
Chcela som si len overiť, lebo v príspevku č.2 tvrdíš že až po zaplatení. Tam ma to trochu zmiatlo. tu je príspevok č. 2
Iba ak platíte FO, vtedy platí podmienka zaplatenia,ale poradenstvo tam určite nepatrí, v § ide len o nájomné a provízie za sprostredkovanie.Odpovedala som na § 19 v otázke, a tam poradenstvo nepatrí.:cool:
alex1
27.04.06,06:44
OK, už som zistila, že som sa zľakla prvej časti vety a nedočítala ju do konca. Prepáč.... Aj tak ďakujem
Tweety
27.04.06,06:45
OK, už som zistila, že som sa zľakla prvej časti vety a nedočítala ju do konca. Prepáč.... Aj tak ďakujem Nič sa nestalo.:cool: