lijana1
02.02.14,09:38
Potrebovali by sme znížiť strop v kuchyni. Je na to vhodný sadrokarton? Obavam sa, že v priestor, ktorý vznikne znížením sa začne tvoriť pliesen. Miestnosť je velká 4 krát4 metre
lapejko
02.02.14,11:00
ak bude tepelne izolovaný, alebo ak je nad kuchyňou vykurovaný priestor, nie je problém.
da.nie.la
02.02.14,11:22
Kvôli výparom, ktoré vznikajú pri varení použite sadrokartón, ktorý sa používa do kúpeľní - s impregnovanou vrstvou.
Fcuk1
03.02.14,17:40
Nad RBI karton dajte este parozabranu, aby v stropnej dutine nevznikal kondenz. Neviem co je nad kuchynou a ci strop je zatepleny. Parozabrana nesmie byt prerusena ani na jednom mieste a prelepena paskou na to urcenou (nie maliarske alebo kancelarske lepiace pasky). Tak isto dbat na precizne utesnenie parozabrany po obvode miestnosti tmelom na to urcenym.(nie akryl, nie silikon) Pisete ze je to kuchyna, priestor kde je obrovske mnozstvo vlhkeho vzduchu z varenia. Pozor ak chcete dat bodove svetla. Vyrezanim otvoru do kartonu pre bodovku, narusite parozabranu.
Fcuk1
03.02.14,18:02
Nad RBI karton dajte este parozabranu, aby v stropnej dutine nevznikal kondenz. Neviem co je nad kuchynou a ci strop je zatepleny. Parozabrana nesmie byt prerusena ani na jednom mieste a prelepena paskou na to urcenou (nie maliarske alebo kancelarske lepiace pasky). Tak isto dbat na precizne utesnenie parozabrany po obvode miestnosti tmelom na to urcenym.(nie akryl, nie silikon) Pisete ze je to kuchyna, priestor kde je obrovske mnozstvo vlhkeho vzduchu z varenia. Pozor ak chcete dat bodove svetla. Vyrezanim otvoru do kartonu pre bodovku, narusite parozabranu
Peggynka
04.02.14,08:02
Výsledok závisí aj od iných faktorov.Keď máš digestor s odťahom a osadený na dolnej hranici doporučenej výšky (plyn alebo elektrina?),nemyslím,že by sa v kuchyni vytváralo nadmerné množstvo pary.Ja varím denne a nebadám,že by sa mi para rozplývala po kuchyni.Práveže v zimnom období vidím paru z okna ako vychádza z odťahového potrubia (dobre vidno funkčnosť pri varení v tlakovom hrnci).Časy,kedy bola kuchyňa plná pary sú už ,myslím,dávno za nami (vyváranie plienok).A samozrejme k tomu dodržiavanie režimu vetrania (zvlášť pri plyne).A to mám kuchyňu 3,30x3,10m.Môj brat má SDK a aj bodové svetlá (cca 6 rokov) a žiadny problém.
Fcuk1
04.02.14,17:04
Bodove svetla nerobia problem.Problem by urobilo pretrhnutie parozabrany pri zateplenom strope ak by ste bodovky instalovali. Cela izolacia by vam oplesnela. Ak nad kuchynou je dalsia vykurovana izba, tak ziadnu parozabranu vam netreba. Nie je tam priestor na vytvorenie tepelneho mostu. V kuchyni pouzivajte digestor a vec je vybavena.
Peggynka
04.02.14,17:39
Ťažko je poradiť,keď nie sú potrebné informácie.
lijana1
19.02.14,16:38
prepacte bola som odcestovaná. Chcela by som doplniť, že nad kuchynou je neobývaná povala
Peggynka
20.02.14,11:11
A vývod digestora máš riešený do exteriéru?