hp_patrik
02.02.14,11:55
V roku 2006 mi na novostavbu rodinneho domu osadili drevene euro okna. Vyrobca v tom case prechadzal na nove typy okien, co sa zrejme odrazilo na ich kvalite, kedze najma u balkonovych a vacsich dvojkridlovych oknach a vchodovych dverach mam vyrazne problemy s tesnostou. na niektorych miestach som schopny strcit prst okolo tesnenia a od okien tym padom vyrazne tiahne zima. nastavenie okien pomoze docasne, lebo pri zmene vonkajsej teploty cca o 5 C je okno opatovne rozstelovane.

Kedze som sa do domu stahoval az po 2-3 rokoch od osadenia okien, zaruka mi samozrejme padla a vyrobca sa snazi problem zvalit na nespravne osetrovanie povrchu okien.

Moja otazka znie: je mozne vymenit / vyrobit len nove okno bez potreby vymeny ramu okna a s tym suvisiacich prac? resp. existuje nejake ine riesenie tohto problemu?

Dakujem/
lapejko
02.02.14,11:54
určite to je možné, chce to ale kvalitného majstra, ale cena nebude oveľa nižšia ako pri kompletných oknách.
KoxXxo
02.02.14,14:53
Daj si plastové.
mr.dred
02.02.14,15:24
Tiež som niečo podobné riešil asi pred 9-timi rokmi.Našiel som vtedy firmičku,ktorá robila dodatočné zatesnenia drevených okien (žiaľ názov už neviem).Prišli dvaja chlapi,vyfrézovali drážky v rámoch,vložili silikónovogumenné tesnenie,za tri hodiny mali hotovo (15 okien+3 balkón.dvere,cena bola tuším 3000sk) išlo to na metre cca 100m dĺžky tesnenia,ktoré minuli. Ešte po sebe aj povysávali....doteraz spokojnosť.