wasko
02.02.14,17:01
Dobrý, deň. O zlúčení firiem som si na porade prečítala asi všetky príspevky, ale aj tak by som potrebovala potvrdiť alebo vyvrátiť moje pochybnosti v tejto problematike.
firma A - zanikajúca firma
firma B - právny nástupca
Firma A bola zrušená notárskou zápisnicou k 23.12.2013 ale výmaz z OR nastal až 25.1.2014.
1. Ktorý je rozhodný dátum pre vykonanie DP a mimoriadnej účtovnej závierky? (po tom čo som si prečítala nejaké príspevky som to pochopila tak že 23.12.2013 (keď bola zrušená)??
Ak je to tento dátum potom mimoriad. ú.z. a DP robí pri zlúčení iba firma A a to k 22.12.2013 alebo riadne k 23.12.2013??
Výkazy podáva firma B za firmu A lebo firma A v tomto čase už bola vymazaná z OR?
(a čo to znamená??? na výkazoch budú uvedené údaje firmy A alebo firmy B?)
Výkazy sa posielajú už elektronickou formou, kde ani jedna firma nemá zaručený elektronický podpis.
Treba poslať DU aj nejaký list o zlúčení firiem k týmto výkazom?
Firma A má sídlo v BA a firma B má sídlo v KE.
Na ktorý DÚ posielam výkazy?
Ak firma A vykáže zisk, predpis dane zaúčtuje ešte do mimoriad. ú.z.?
A kto tú daň platí firma A alebo B.
Po vykonaní mimor.ú.z. a DP ak berieme do úvahy dátum zrušenia 23.12.2013 firma B pripočíta zostatky účtov firmy A k svojim účtom v súvahe? a ku ktorému dátumu? ku dňu ktorý nasleduje po dni kedy bola vykonaná momoriadna ú.z. a DP firmy A čiže k 24.12.2013?
Firma A nemá odpisovaný ani neodpis.majetok. Zostatky má len na týchto účtoch.
211,221,311,411,421,364,341,428 - zostatky na týchto účtoch len pripočítam k účtom firmy B?

Ja viem že je to veľa otázok. Cca viem čo mám robiť len v tých dátumoch zrušenia a výmazu mám chaos a tak neviem ku ktorým dátumom mám čo robiť a aj to že jedna firma má sídlo v BA a druhá v KE.

Vopred srdečne ďakujem za každú radu.
vieraatr
06.12.16,08:49
Prosím , ako si to vyriešila, ja tiež mám tento problém.Ďakujem za odpoveď