fugo
02.02.14,18:03
Dobrý deň,
chcel by som poprosiť o radu-bývame s 2 malými deťmi v starom dome ktorý nie je zaizolovaný a takmer všade je plieseň na stenách.Chceli by sme ten dom zbúrať a postaviť nový ibaže svokor má v tom dome doživotné právo bývania a nechce povoliť zbúranie.Svokor má navyše problém a alkoholom a liekmi a z izby kde je on urobil chliev-keď bol opitý tak sa vymočil do postele na parkety a smrdí z toho celý dom.Dá sa urobiť nejaký posudok kvality bývania ktorý by sa dal použiť ako argument že v tom dome nie je zdravé bývať príp.je nejaký spôsob ako ten dom zbúrať aj napriek nesúhlasu svokra?
arizona
02.02.14,18:08
Svokor vam pravdepodobne daroval svoj dom, preto tam ma zriadene vecne bremeno.
Vecne bremeno sa da zrusit aj sudnou cestou,ak je na to dovod a sud ho uzna.
Ale....kde by ste chceli ubytovat svokra,ked chcete dom zburat?

Alebo dalsia moznost:
Mozete "dar" svokrovi vratit a kupit si pozemok na ktorom si postavite vysnivany domcek bez problemov so svokrom...
funtasta
05.02.14,21:25
REKLAMA???? ci len SPAM
Chobot
06.02.14,08:26
Jedine dôvody statickej povahy môžu urobiť budovu neobývateľnou (ak by hrozilo spadnutie). Z hygienických dôvodov nemožno nariadiť zbúranie domu (to by museli nechať zbúrať všetky tie rómske osady).

Vzali ste si na krk bremeno dobrovoľne, musíte ho teraz trpieť. Svokra nemôžeš vysťahovať. Je to jeho právo tam bývať.

A nie je možné na pozemku postaviť druhú nehnuteľnosť? Niekde vedľa nový dom? Až svokor pominie, starý by ste zbúrali.
chandler
06.02.14,08:59
na plesen staci olepit dom polystyrenom a odstranit plesen.
chces zburat stary dom postavit novy dom a nastahovat tam svokra?
Terezia13
06.02.14,19:26
zbúranie sú zbytočné náklady, za tie peniaze sa dá kúpiť aj pozemok
tiež by som asi dar vrátila, prerábanie "takého chlievika" je poriadna drina