median
02.02.14,18:24
Dobrý deň, založil som s.r.o. a teraz hľadám vhodnú faktúru akú budem používať. Vedeli by ste mi poradiť, či táto faktúra čo pripájam v prílohe spĺňa všetky náležitosti? Alebo tam chýba niečo? Ďakujem
nika.sum
02.02.14,17:42
IBAN chyba
tictac7
02.02.14,18:10
Nika Ti už napísala, čo Ti chýba (a to je fakt viac ako podstatná info - od včera.... Ja Ti napíšem, čo tam máš navyše:
- nie si platiteľ DPH - preto tam nemá čo hľadať položka Dátum dodania
- prevzatie - je tiež zbytočnosť
- a skús si zmeniť číslovanie - keďže uvádzaš, že variabilný symbol je číslom faktúry - banka Ti do variabilného symbolu nič iné ako číslo nevezme - takže vyhoď to lomítko...a skús číslovanie opačne - najprv rok, potom číslo - ak nepredpokladáš, že vydáš viac ako 99 faktúr za rok stačí Ti číslovanie začať 201401.
nika.sum
02.02.14,18:38
no to cislovanie je naozaj dobre zmenit, pozrela som si to len zbezne, ale tiez mam dost problem pri klientoch ked mi cisluju tak ako je to na tejto fa, lebo program mi to tak potom automaticky necisluje.
LydaLyda
02.02.14,19:57
chýba IBAN - ako píše nika.sum, ale aj BIC by tam mal byť, na faktúre "všeobecne" chýba mi tam rozpis v texte, že reklama od - do, forma úhrady, spôsob dopravy, rozpis na množstvo, merná jednotka, jednotková cena ....
Vystavovateľovi faktúry, ktorý je neplatca DPH, vzniká povinnosť obsiahnuť vo faktúre skutočnosť, že nie je platcom DPH. Táto skutočnosť, sa obvykle označuje v položke IČ DPH.
Trošku ešte popracuj na tlačive podľa prílohy.
tictac7
02.02.14,20:11
chýba IBAN - ako píše nika.sum, ale aj BIC by tam mal byť, na faktúre "všeobecne" chýba mi tam rozpis v texte, že reklama od - do, forma úhrady, spôsob dopravy, rozpis na množstvo, merná jednotka, jednotková cena ....
Vystavovateľovi faktúry, ktorý je neplatca DPH, vzniká povinnosť obsiahnuť vo faktúre skutočnosť, že nie je platcom DPH. Táto skutočnosť, sa obvykle označuje v položke IČ DPH.
Trošku ešte popracuj na tlačive podľa prílohy.

celé zle:
- v prílohe bod 3 IČ DPH - asi že nemá žiadny...
- v prílohe bod 7 - ak raz niekto nie je platiteľom DPH, tak asi ťažko vykoná dodanie v zmysle zákona 222/2004
- bod 9. spôsob dodania - a to je z akého zákona, že by to malo na faktúre byť?
- ten Tvoj bod 11 - on/a to vo svoje faktúre má uvedené
- body 13. a 14. - z akého dôvodu by tam mali byť? Predpisuje mi to nejaký zákon? Ak áno - uveď zákon, §, odsek, písmeno

- BIC?! a na kieho andela asi naše banky prechádzali na SEPA systém?! Si v čase zaspala?
Rozalka
02.02.14,20:18
Od včera BIC netreba, prešli sme na SEPA.
tictac7
02.02.14,20:27
Rozalka a prečo komentuješ mňa? Nerozumiem....
LydaLyda
02.02.14,20:53
odpoveď pre tictac7 : netreba už BIC od 01.02.2014 - beriem pripomienku, aj keď si to mohla napísať ako Rozálka (slušne, bez irónie). Posielam Ti link z odborného časopisu, kde som čerpala info k vzoru fa pre neplatcu PDH http://www.uad.sk/14/8/8/nalezitosti-faktur-neplatitel-dph/
tictac7
02.02.14,21:02
LydaLyda - nechce sa mi skúmať ten link - stále si stojím za svojím, za svojim komentom. A že si sa urazila? Možno sa časom odrazíš - ak nie, Tvoj problém - link si dala na nejakú stránku - nie je to link na § ods. prísm. nejakého zákona - takže asi tak.... a na BIC medzi mojim a Rozalkynim príspevkom - radšej nereagujem - komentovala som celú Tvoju odpoveď BIC bol už len tak akože medzirečou......