mardz
03.02.14,08:35
zdravim, uvazujem o stavbe mensieho dreveneho domceka (do 25 m2) a aj ked tu bola tato tema uz asi viackrat rozoberana (napr. umiestnenie kontajnera..atd..) nie som ovela mudrejsi hlavne v jednej veci, co moze byt kontaktnym bodom s pozemkom ak to chcem postavit bez povolenia. Napr. keby sa zobral zahradny domcek, kupeny v baumaxe alebo vyrobeny - ten je mozne polozit na zrovnany a spevneny pozemok ? Mna celkom zaujal aj tento koncept http://www.feeldesain.com/nido-micro-cabin.html . Tam by to uz bolo asi zlozitejsie, ale aj tak, keby som to " len polozil" na betonove stlpiky, oficilane neupevnil, bolo by take podla zakona mozne ? vopred vdaka
buchač
03.02.14,07:46
Drobné stavby sú stavby, ktoré majú doplnkovú funkciu pre
hlavnú stavbu (napr. pre stavbu na bývanie, pre stavbu občianskeho vybavenia, pre stavbu na výrobu a skladovanie, pre stavbu na individuálnu rekreáciu) a ktoré nemôžu podstatne ovplyvniť životné prostredie, a to:
prízemné stavby, ak ich zastavaná plocha nepresahuje 25 m2 a výška 5 m, napríklad kôlne, práčovne, letné kuchyne, prístrešky, zariadenia na nádoby na odpadky, stavby na chov drobného zvieratstva, sauny, úschovne bicyklov a detských kočíkov, čakárne a stavby športových zariadení,
podzemné stavby, ak ich zastavaná plocha nepresahuje 25 m2 a hĺbka 3 m, napríklad pivnice, žumpy,
oplotenie,
prípojky stavieb a pozemkov na verejné rozvodné siete a kanalizáciu všetkých stavieb a pozemkov a pripojenie drobných stavieb a pozemkov na rozvodné siete a kanalizáciu hlavnej stavby.
Ohlásenie drobnej stavby sa podáva na príslušnom stavebnom úrade.
Na obe položené otázky je odpoveď - ÁNO , je to možné .
chandler
03.02.14,08:20
mozne to nie je, potrebujes povolenie.
arizona
03.02.14,08:27
Naco ma sluzit ten domcek? Ak na byvanie,alebo ak tam chces dotiahnut inzinierske siete, tak stav.povolenie potrebujes.
A taktiez to nebude iba "doplnkova stavba" k niecomu,ale samostatna stavba.

A tu "definiciu"pevne spojemie so zemou si asi kazdy uradnik vysvetli po svojom.Aj betonove stlpiky su svojim sposobom pevne spojenie .Najistejsie bude,ak sa informujes na vasom stavebnom urade,ako to ohodnotia oni,lebo nazorov a skusenosti na nete je neurekom.Niekde uznaju,niekde nie...
command
03.02.14,09:28
Trba ist na Obecny urad/stavebny urad a tam sa spýtať čo všetko dovoluju. Kzadý úrad ma iného úradnika a každý robí po svojom u nás mala obec by take dovolilibez stavebného ale v iných nemusia.
mardz
03.02.14,18:22
vdaka, uz som pocul o tom, ze co stavebny urad to iny nazor.. no aj napriek tomu, snad su nejake nepriestrelne moznosti, t.j. aj keby bol starosta/stavebny urad totalny oportunista - mozu mi nepovolit polozit na moj pozemok zahradny domcek ? Siete zatial neplanujem viest..