naty-ka
03.02.14,09:35
Zdravím, môže mi tu niekto polopatisticky vysvetliť kedy a koľko sa bude platiť táto nezmyselná licencia. Ja podávam štvrťročné DPH vždy sa hýbem medzi 600-900€ ročné priznanie mi vychádza do 3000€ každoročne..Tak teraz za každý Q čo podám DPH dajme tomu 750€ tak platím aj licenciu 960€ a tržby mám samozrejme do tých 500 tisíc€..toto človeka normálne naserie. mi čo neklameme(a mala som chuť zanadávať) na daniach tak mi si všetko zlížeme za tých hm račej pomlčím..
kn-alka
03.02.14,08:38
pletieš si daň z príjmu s daňou z pridanej hodnoty

Daňové licencie sa týkajú dane z príjmov - prvýkrát platené v roku 2015
naty-ka
03.02.14,08:55
nepletiem si dan s prijmov s danou z pridanej hodnoty, len som dačo také čítala kde pri prvom platení by sa to malo zohladňovať, ale už neviem najsť ten članok inak by som sem hodila link..ale aj tak si nic nové k tomu nenapísala či to je tak ako som písala ja že 750€ +960€ štvrťročne..
kn-alka
03.02.14,08:59
nie, štvrťročne, tých 960 bude až v marci 2015, len sa budeš musieť zaradiť do správnej "kategórie" podľa toho, aký máš obrat.
naty-ka
03.02.14,09:08
tak už som si to vysvetlila sama..keď na daňovom priznaní budem mať nižšiu sumu ako 960€ tak platím 960€ ale keď tam budem mať napr 2000€ tak platím 2000€..takže suma-sumárom oplatí sa byť v tomto prípade šikovný a platiť len 960€ nech si troška pomôžeme :)
tictac7
03.02.14,09:15
tak už som si to vysvetlila sama..keď na daňovom priznaní budem mať nižšiu sumu ako 960€ tak platím 960€ ale keď tam budem mať napr 2000€ tak platím 2000€..takže suma-sumárom oplatí sa byť v tomto prípade šikovný a platiť len 960€ nech si troška pomôžeme :)

divná matika - to sa Ti potom oplatí byť teraz šikovnejšou a nemusíš platiť nič.....
cacka
03.02.14,09:17
naty-ka
03.02.14,09:27
ten článok som úž čítala, ale ďakujem za link aj tak.. najviac sa dokážem rozčúliť kto neplatí tú licenciu, veď cirkev čo ma neuveriteľný majetok, politické strany, nezizkovky kde sa točia peniaze, nadácia a hlavne pod pomlčkou ďalšie právnické osoby najväčší legálny zlodeji u nás..





Kto neplatí daňovú licenciu

daňovník, ktorému prvý krát vznikla povinnosť podať daňové priznanie – napríklad novovzniknutá s.r.o. za svoje prvé zdaňovacie obdobie,
daňovník, ktorý prevádzkuje chránenú dielňu,
verejné obchodné spoločnosti,
daňovník, ktorý vstúpil do likvidácie alebo bol na neho vyhlásený konkurz,
neziskové účtovné jednotky (napríklad záujmové združenia právnických osôb, občianske združenia,
politické strany a hnutia, štátom uznané cirkvi a náboženské spoločnosti, spoločenstvá vlastníkov bytov a nebytových priestorov, vysoké školy, neinvestičné fondy, nadácie, neziskové organizácie poskytujúce všeobecne prospešné služby...),
rozpočtové a príspevkové organizácie,
obce a vyššie územné celky,
štátne fondy,
-ďalšie právnické osoby –Sociálna poisťovňa, Fond ochrany v kladov, Rozhlas a televízia Slovenska, Národná banka Slovenska, Fond národného majetku, Kancelária rady pre rozpočtovú zodpovednosť, Slovenský pozemkový fond, Garančný fond investícií, Úrad pre dohľad nad zdravotnou starostlivosťou, Slovenská kancelária poisťovateľov.
amoo
22.03.14,12:20
aspoň že náboženské spoločnosti, nehovorím o sektách, suplujú štat (http://www.porada.sk/stat#__AUTOKW) v charite, obnove historických pamiatok práci z mládežou...