oliviaaa
03.02.14,09:45
Dobrý deň,
v blízkej dobe si chcem otvoriť kamenný aj internetový obchod s oblečením, topánkami, kabelkami a chirurgickou oceľou. Tovar budem objednávať z Anglicka a Nemecka. Chcem si založiť s.r.o., tak sa snažím zistiť, čo je pre mňa výhodnejšie, ale už mám v tom naozaj chaos :(. Prosím poraďte mi, či bude pre mňa výhodnejšie byť platcom DPH alebo nie.
Vopred ďakujem za odpovede.
Príjemný deň :)
Olívia
Dáša_
03.02.14,09:38
Nakoľko predpokladám, že tvoji zákazníci budú fyzické osoby, nepodnikatelia, tak ja by som sa do platcovstva DPH nehrnula. Zatiaľ, kým nedosiahneš povinný obrat, tak neplatiteľ DPH
oliviaaa
03.02.14,10:03
Ďakujem :) Aj som si myslela, že by to bolo výhodnejšie, ale nerozumiem potom jednej veci. Ak by som bola neplatiteľom DPH, mala by som aj tovar predávať bez DPH-teda aspoň som sa to tak dočítala...potom ako budem vystavovať bločky zákazníkom?
Dáša_
03.02.14,10:08
ty nikde nebudeš žiadnu DPH spomínať. Proste nerozdeľuješ ceny na časť bez DPH a s DPH. Aj v zahraničí nakupuješ s DPH. To je pre teba cena. Tovar proste v Anglicku nakúpiš za cenu s DPH, ku tej si pripočítaš svoju obchodnú prirážku a túto cenu uvádzaš na faktúrach, respektíve na blokoch.
oliviaaa
03.02.14,10:15
Ďakujem - veľmi ste mi pomohli :)