lutik
27.03.06,11:44
Zdravím,
chcela by som sa opýtať:
Môže si PO prenajať garáž pre firemné auto od FO, ktorá je vlastníkom 1/2garáze spolu s inou FO, ktorá je zároveň zamestnancom aj konateľom danej PO?
Ak áno, od ktorej FO je lepšie si tú garáž prenajať? Alebo je to jedno?
lutik
27.03.06,12:08
Nikto nepodarí?
lutik
28.03.06,08:30
Prosím o radu, to mi naozaj nikto nevie poradiť, či je to ok?
Bola by som veľmi vďačná.....
renča1
28.03.06,10:06
môže si prenajať garáž, ale obidvaja vlastníci musia s tým súhlasiť, pretože garáž je dvoch FO. Zmluvu by som riešila aj s jedným aj s druhým alebo len s jedným a druhý musí dať súhlas k prenajímaniu.
lutik
29.03.06,07:39
V tom ale nie je problém. Otázkou je, či si firma môže prenajať garáž od svojho konateľa /ale ako FO/.
Chápeme sa?
Chcem si byť len istá, či je to OK.
domacnost
29.03.06,07:43
ja si tiež myslím, že si môže prenajať fima aj od svojho konateľa. Konateľ bude príjem za prenájom priznávať do daň.priznania.
lutik
30.03.06,07:27
Súhlasia aj iní????
Lydka R
07.11.07,18:29
Budem pokračovať v tejto téme.
Môžem dať do nákladov SZČO nájomné za garáž? Auto je ale súkromné, len sa využíva na podnikanie (s náhradou za km). V nájomnej zmluve síce figuruje nájomca ako SZČO s IČO a DIČ a nájomné sa uhrádza z podnik. účtu.
Ja sa prikláňam k názoru, že do nákladov to ísť nemôže. Čo vy na to?:confused:
betka
07.11.07,20:31
Budem pokračovať v tejto téme.
Môžem dať do nákladov SZČO nájomné za garáž? Auto je ale súkromné, len sa využíva na podnikanie (s náhradou za km). V nájomnej zmluve síce figuruje nájomca ako SZČO s IČO a DIČ a nájomné sa uhrádza z podnik. účtu.
Ja sa prikláňam k názoru, že do nákladov to ísť nemôže. Čo vy na to?:confused:

Závisí od toho, ako je postavená NZ.
Ak je v nej uvedené, že sa využíva na parkovanie vozidla, tak ide o nedaňový výdavok, pretože auto nie je zaradené v OM.

Garáž sa môže využívať na podnikateľskú činnosť v rámci predmetu činnosti podnikateľa. Ak je v NZ uvedené, že ide o prenájom garáže za účelom podnik. činnosti dnej osoby, potom by sa dalo uvažovať, vravím dalo, že by tu mohol mať nejaký sklad svojho tovaru, vecí kt. slúžia na podnikanie. Je v tom však háčik, pretože sa platí daň z nehnuteľnosti-garáž. Ak by sa použila nie v súvislosti s garážovaním auta, bolo by potrebné urobiť zmenu účelu použitia na MU-napr. na skladovanie...Ale to je o niečom inom, a i vyššia daň z nehnuteľnosti ako je garáž. Ale to len tak pomimo;)

zdielam Váš názor, nedaňový výdavok.