nagato
03.02.14,10:20
Zdravim, v poslednom dobe som bol prechladnutý a už 2-3 dni ma strašne bolí hlava. Mám pocit akoby mi niekto tlačil nad pravým obočím. Po použití Ibuprofen bolesť zmizne, ale ráno sa vždy objaví. Zabolí ma aj pri dotyku koreňa nosu. Doteraz mi tiekla z nosa, ale odvtedy ako ma bolí hlava už to prestalo. Prosim help...
Tweety
03.02.14,09:22
Určite máš upchaté dutiny.
DANAK1
03.02.14,09:27
dutiny - choď na krčné.
taiko
03.02.14,09:30
skus si dutiny precistit pomocou jala-neti. Info najdes
tu http://www.jalanetipot.com/

Ja mam taku konvickuod nich, ale pomoze aj taky ten dzbanok z kupelov :D. Je na prvy krat trosicku neprijemne, ale v pohode sa to da zvladnut. Mne zena hovori , ze aj menej chrapem, ked si prefuknem trubky :D. A okrem toho to vraj ma aj ine ucinky, lebo v nose je velmi vela nervovych zakonceni. NA tej stranke je vsetko pekne popisane, vratane skusenosti, pozitiv aj negativ.
cacka
03.02.14,09:38
Aj my používame niečo podobné ako taiko...a musím veeeľmi pochváliť.
http://www.rhinohorn.sk/

Ešte dopĺňam....vôbec to nie je nepríjemné, môj 10 ročný syn to zbožňuje, lebo po tom čo mu vylezie z nosa, tak sa mu super dýcha.
katka 23
03.02.14,09:40
skús ešte pred návštevou krčného prepláchnuť dutiny - potiahnutím mierne slanej vlažnej vody do nosa alebo proste si do nosa nakvapkať slanú vodu a v lekárni dostať dobrý sirup na uvoľnenie hlienov SINUPRET, mne toto osobne pomáha
Príroda
03.02.14,10:05
Zdravím, ja mám problémy s dutinami už 20 rokov, boli aj operované a najlepším pomocníkom mi je voda vincentka, pokiaľ nie sú veľké problémy, príp. horúčka. Používam obyčajnú veľkú striekačku z umelej hmoty . Do nej si naberiem vincentku - musí byť odstáta, studená a čerstvá dráždi, dutiny preplachujem tak ako je opísané pri kanvičke. Je to jednoduché , nahnúť sa nabok nad umývadlo, streknúť vodu do jednej dierky a druhou by mala vytekať, ak ide ťažko, nahnem sa hore otočím pomaly hlavou a potom sa zohnem a ide to ľahšie, treba skúšať a riadiť sa svojimi pocitmi, preventívne to funguje a zvyknete si na to ako umývanie zubov, pri väčších problémoch je treba vyhľadať lekára, ale prevencia a doliečenie je to dobré a odporúčam.
taiko
03.02.14,10:51
no super, uz som myslel, ze ma tu vysmeju :D, ale vidim, ze jala-neti sa uz aj k nam dostalo. Netreba kvapky, kremiky, lieky. Nehovorim, ze je to vseliek, ale jednoznacne to pomaha s dutinami
alaya1
03.02.14,10:54
Moze to byt aj vysoky ocny tlak