milicia
03.02.14,10:33
po 13 rokoch som zrazu dostala upovedomenie o exekucii
naty-ka
03.02.14,09:34
si FO alebo PO??
marjankaj
03.02.14,09:46
To je otázka alebo oznámenie?:confused:
draik
03.02.14,10:32
Exekúcia sa začína už doručením návrhu exekútorovi na jej vykonanie a nie až doručením upovedomenia povinnému. Oprávnený má pritom 10 rokov od právoplatného rozsudku na to, aby svoju pohľadávku začal vymáhať prostredníctvom exekútora. Exekútor mohol čakať alebo mal problémy so zistením adresy povinného.
P.S: Na to, že vlastne neviem, čo sa zadávateľka pýta, som sa celkom rozpísal....
Indeed
03.02.14,11:09
šak prave v tom zdržaní je ZÁKLADNY PRINCIP ,
vieš aké tam narástlo penale ????
aka to bude "ryža, teraz ??
avalik
03.02.14,11:19
Indeed, ked je to taka "ryža" prečo neodkúpiš niekoľko pohľadávok - a môžeš ryžovať ;)
marjankaj
03.02.14,11:21
Ale on už nie je MANAGER.:D
Tak ho do toho nemontuj.:---
erik555
03.02.14,11:21
willma
03.02.14,11:44
Lenže ono to RYŽA naozaj je. Ako sa dá inak vysvetliť, pri istine 70€ ostatné poplatky súvisiace s exekúciou v priebehu roka sa vyšplhali na 490 € - mám počkať ďalších 12 rokov a potom sem zavesiť sumu?
marjankaj
03.02.14,11:54
Od takého bezdomovca to ani exekútor nezinkasuje.:eek:
avalik
03.02.14,15:58
willma, ale pozri sa na zlozenie tych poplatkov ... sudny poplatok minimalne 16,50 za vydanie platobneho rozkazu, odmena advokatovi 1-2 pravne ukony, + DPH, nasledne dalsi sudny poplatok 16,50 za exekuciu, exekutor ma svoju odmenu tiez definovanu zakonom + DPH ... tie uroky co na tom po roku dostane veritel - ktore mu aj tak zdania nie su "ryža" .... takže dlznik nech zaplati vcas a vyhne sa zbytocnym nakladom ... mam osobne skusenosti - 2 roky trvalo kym som dostala do ruk pravoplatny exekucny titul, vsetky poplatky zatial isli z mojho vrecka - teraz nastupuje exekutor a ma 10 rokov lehotu - ak dlznik nebude preberat zasielky a bude zatajovat prijmy tak sa to natiahne - a to nemam istotu, ze sa mi vsetko vrati
neldanka
04.02.14,05:35
manzel dostal tiez od exekutora list takmer po 10 rokoch... tak sme to zaplatili. ten hajzel exekutor zablokoval ucty, manzel mal 2 ucty a obidva a podotykam, ze to nebolo len vo vyske exekucie! co ma stvalo najviac, pretoze nam neodisli platby a problem bol este aj s uhradou. trebalo ist do banky a ta to riesila. lenze zablokovane ucty ostavali aj nadalej, asi aj tyzden po uhrade. ked som telefonovala exek.firme, jednali strasne arogantne. dokonca som ani nemohla zistit najprv zaco ta exekucia je. jednoducho zneuzivaju fakt, ze clovek na niektore veci "pozabudne", resp. je problem hladat doklady o uhrade... po takom dlhom case.
PS: exekucia bola zato, ze manzel kedysi davno raz cestoval bez listka v mhd v blave... ta sranda nas vysla na viac ako 350e :( NAJHORSI JE FAKT, ZE SUDNE POJEDNAVANIE O ZAPLATENI POKUTY SA UDEJE BEZ VASHO VEDOMIA, A ANI MU NIC DORUCENE NEBOLO, lebo by to bol zaplatil. DOSLOVA CAKAJU TAK DLHO ABY TA SUMA PORIADNE NARASTLA.
globalpartner
06.02.14,19:33
Plny suhlas parlamet sa teraz zaobera uzerou vo vztahu k nebankovkam.
Toto je este horsie, jedna chyba a. ......
Mali by konecne ustanovit odmenu fixne plus naklady. Taky nepomer
Je viac ako uzera
draik
06.02.14,19:53
Čiže problém je v tom, že veriteľ si vymáha svoju pohľadávku a "chudák" dlžník, ktorý se len niekedy omeškal s platbou alebo vôbec nezaplatil, má vlastne smolu? Keď cestoval načierno, mohol pokutu zaplatiť, potvrdenie si odložiť a k problému by nedošlo.
Vo väčšine prípadov nie je chyba na strane exekútora - ten postupuje podľa Exekučného poriadku na základe poverenia súdu a exekučného titulu, ktorý dodá oprávnený. Čo sa týka blokovania účtov, exekútor nemá prístup do databázy, aby vedel, kto má kde účet a aký tam má zostatok. Preto rozosiela príkazy do viacerých bánk.
Ak sumu uhradíte, exekútor dostane peniaze a až následne dáva príkaz na odblokovanie účtov. Celé to pár dní trvá, keďže komunikácia prebieha písomne poštovými zásielkami s doručenkou.
globalpartner
08.02.14,06:25
Re:draik,
Hlboké nepochopenie môjho komentáru. Vôbec neobhajujem dlžníka.
Co mi však vadí je hlboký nepomer medzi vymáhaným dlhom a konečnou exekuovanou čiastkou.
Nárast o 700% a viac nieje v poriadku a hraničí to s užerou. Ak toto umožnuje zákon je zlý a treba ho zmenit.
To naozaj nám chceš nahovorit, ze exekútor 10 rokov zistoval učet?
To možeš povedať tak deťom v skôlke
badyno
21.02.14,18:20
My máme iný problém. Známej prisla na osobný účet exekúcia za spoločnosť v ktorej už 10,5 roka nie je ani konateľka ani majiteľka. Mala splatené aj ZI, bola jednou z viacerých majiteľov. Ako je možné, že jej exekútor zablokoval osobný účet po viac ako 10 rokoch keď dlh mala s.r.o. a nie ona súkromne. Veď majiteľ s.r.o. ručí za dlhy s.r.o len v prípade ak nie je splatené základné imanie. Teraz je tam majiteľ a konateľ niekto iný. S týmto som sa teda ešte nestretla.
badyno
21.02.14,18:24
má s tým niekto skúsenosti?