mončika
27.03.06,12:22
Keď je zamestnanec vyslaný na zahr.prac.cestu, musí mu zamestnávateľ
vaplatiť vreckové od 5-40%, alebo len môže ? Ďakujem.
Tweety
27.03.06,10:24
Keď je zamestnanec vyslaný na zahr.prac.cestu, musí mu zamestnávateľ
vaplatiť vreckové od 5-40%, alebo len môže ? Ďakujem. Vreckové mu patrí.Výšku určuje zamestnávateľ v smernici.
renča1
27.03.06,10:27
§ 14
Vreckové


Zamestnávateľ poskytne zamestnancovi pri zahraničnej pracovnej ceste popri náhrade preukázaných potrebných vedľajších výdavkov [§ 4 ods. 1 písm. d)] vreckové v cudzej mene vo výške od 5 % do 40 % stravného ustanoveného podľa § 13 ods. 4 a 5.

Nie je uvedené slovíčko môže, ale poskytne.
ecuch
03.11.06,12:32
Mám ďalšiu doplňujúcu otázku: Môže si zamestnanec účtovať popri vreckovom pri ZSC aj tzv repre(bol napr. s obchodným partnerom na obede v zahraničí). na jednom školení som počula, že nemôže, že na tieto účely práve slúži vreckové. Aký je váš názor?
evina
03.11.06,12:43
Mám ďalšiu doplňujúcu otázku: Môže si zamestnanec účtovať popri vreckovom pri ZSC aj tzv repre(bol napr. s obchodným partnerom na obede v zahraničí). na jednom školení som počula, že nemôže, že na tieto účely práve slúži vreckové. Aký je váš názor?

Taký ako na školení, t.j. nemôže. Môže si dať obed preplatiť zamestnávateľom, t.j. neúčtuje v rámci cesťáku, ale vždy je to len nedaňový náklad/výdavok firmy.
Podľa môjho jnázoru na tieto účely neslúži vreckové, ktoré zamestnávateľ poskytne zamestnancovi pri zahraničnej pracovnej ceste . Vreckové je paušálna náhrada, na ktorú má zamestnanec právo a nemusí ju preukazovať a je určená len pre neho.. Je na zamestnávateľovi, akú výšku vreckového v rozpätí 5 % až 40 % prizná svojim zamestnancom. Výšku vreckového by mal dohodnúť zamestnávateľ so zamestnancom v cestovnom príkaze. Obed s obchodným partnerom nie je výdavok zamestnanca ale zamestnávateľa /ak má samozrejme takýto obed povolený/.
Milan Benka
03.11.06,12:45
Taký ako na školení, t.j. nemôže. Môže si dať obed preplatiť zamestnávateľom, t.j. neúčtuje v rámci cesťáku, ale vždy je to len nedaňový náklad/výdavok firmy.
Podľa môjho jnázoru na tieto účely neslúži vreckové, ktoré zamestnávateľ poskytne zamestnancovi pri zahraničnej pracovnej ceste . Vreckové je paušálna náhrada, na ktorú má zamestnanec právo a nemusí ju preukazovať a je určená len pre neho.. Je na zamestnávateľovi, akú výšku vreckového v rozpätí 5 % až 40 % prizná svojim zamestnancom. Výšku vreckového by mal dohodnúť zamestnávateľ so zamestnancom v cestovnom príkaze. Obed s obchodným partnerom nie je výdavok zamestnanca ale zamestnávateľa /ak má samozrejme takýto obed povolený/.

Malo by sa to odraziť v znížení stravného.
evina
03.11.06,12:45
Vreckové slúži aj na pokrytie takýchto výdavkov.

Len ak sa zamestnanec rozhodne sám, že niekoho pozve, t.j. pozýva ho za vlastné peniaze, ale vreckové principálne nie je určené na obed s obchodným partnerom firmy....ale pre zamestnanca ako takého. Zamestnávateľ má právo povedať: dám Ti 6-40% a pozveš ich na obed, tak potom áno.....
Milan Benka
03.11.06,12:47
Vedel som, že sa pochopíme.:) :) :)
Tweety
03.11.06,12:51
Len ak sa zamestnanec rozhodne sám, že niekoho pozve, t.j. pozýva ho za vlastné peniaze, ale vreckové principálne nie je určené na obed s obchodným partnerom firmy....ale pre zamestnanca ako takého. Zamestnávateľ má právo povedať: dám Ti 6-40% a pozveš ich na obed, tak potom áno..... Takto som aj myslela vo svojej odpovedi, ale podarilo sa mi to zrušiť, nejako mi nefunguje porada.:mee:
ecuch
03.11.06,13:11
Takže suma sumarum repre môže byť len nie likvidované pri cesťáku (ak je odsúhlasené šéfstvom).