vavjaj
03.02.14,13:12
Je toto spravne?

"Pracovné úväzky u všetkých zamestnávateľov nesmú mesačne prekračovať maximálny povolený počet odpracovaných hodín (t.j. 1 a ½ pracovného úväzku – teda približne 225 hod. v závislosti od počtu dní v mesiaci)."
Mam TPP 37,5 hodiny + dalsi PP na 70 hodin mesacne. Mam moznost pracovat este na dohodu - cca 20 hodin mesacne. Okrem TPP su vsetky prac. pomery z europrojektov.
v ZP som nasla, ze kazdy prac. pomer sa posudzuje samostatne. Napriek tomu mi bolo povedane, ze je ten max. pocet odpr. hodin, teraz neviem, na koho sa obratit, kto by mi to poriadne vysvetlil.
avalik
03.02.14,12:14
tu citaciu mas odkial?
vavjaj
03.02.14,12:18
nerozumiem
ivka70
03.02.14,12:59
Je toto spravne?

"Pracovné úväzky u všetkých zamestnávateľov nesmú mesačne prekračovať maximálny povolený počet odpracovaných hodín (t.j. 1 a ½ pracovného úväzku – teda približne 225 hod. v závislosti od počtu dní v mesiaci)."
.

Tuto citaciu mas odkial???
vavjaj
03.02.14,13:10
no tak som to krkolomne zistila, je to usmernenie ministerstva skolstva v europrojektoch, plati od septembra,cize ked priznam viac ako 1,5 uvazku mesacne , tak pre nich to bude neopravneny vydavok. Nechapem, ako mi moze niekto prikazat pracovat len isty pocet hodin , ked je to v ZP dovolene.
To vsetko sa uvadza do kumulaticneho prac. vykazu, teraz neviem, ako to spravit, ci to odignorovat, je to len cestne prehlasenie, ale zaroven je t vtom vykaze uvedene, ze som si vedoma vsetkeho, ked uvediem nespravne udaje....
avalik
03.02.14,13:25
no tak som to krkolomne zistila, je to usmernenie ministerstva skolstva v europrojektoch, plati od septembra,cize ked priznam viac ako 1,5 uvazku mesacne , tak pre nich to bude neopravneny vydavok. Nechapem, ako mi moze niekto prikazat pracovat len isty pocet hodin , ked je to v ZP dovolene.
To vsetko sa uvadza do kumulaticneho prac. vykazu, teraz neviem, ako to spravit, ci to odignorovat, je to len cestne prehlasenie, ale zaroven je t vtom vykaze uvedene, ze som si vedoma vsetkeho, ked uvediem nespravne udaje....

mas dve moznosti

1. bud sa budes riadit podmienkami, v europreojektoch ak chces z nich cerpat

2. alebo sa nimi nemusis riadit a najdi si dalsiu pracu tam, kde sa to nesleduje

hmmm ... a to "len" cestne prehlasenie povazujes za zdrap papiera? :eek:
vavjaj
03.02.14,13:32
nevyjadrila som sa zdrap papiera, ale len cestne prehlasenie a ked som v jednom europrojekte, musim tam uvadzat komplet kazdu pracu

no a za taku radu dakujem, to som vedela aj sama