robertkajos
03.02.14,13:25
Dobrý deň, som nezamestnaný občan SR a hľadám si prácu najme v zahraničí... mám taký problém, na SR sa stretávam väčšinou s agentúrami ktoré sú podľa mňa vytvorené podvodníkmi... Keď dobre viem, tak je v zákone že agentúry si nemôžu pýtať dopredu peniaze za sprostredkovanie práce žiadnu finančnú čiastku, len po nastúpení do práce a to 20% zo mzdy, alebo nejakou takouto formou... chcel by som sa opýtať, keď si ,,agentúry" pýtajú dopredu peniaze napr. sumu 40 euro za sprostredkovanie, či je to nezákonné ???
misoft
03.02.14,12:27
Akákoľvek platba "vopred" dáva tušiť nečisté praktiky.... Takejto sa zďaleka vyhni.
arizona
03.02.14,20:19
Oni si to neprezentuju, ze je to suma za sprostredkovanie,ale inak,napr. registracny poplatok ,admistrativny poplatok a pod.
Za sprostredkovanie beru ovela vyssie sumy...
Vela agentur ,hlavne co ponukaju podozrivo lakave ponuky bez znalosti jazyka,ale nakoniec ani pracu nenajdu,lebo vyziju z tychto registracnych a inych poplatkov :-(
Takze si radsej najdi na nete vsetky mozne recenzie, predtym,ako sa v nejakej AG zaregistujes a zaplatis
robertkajos
06.02.14,13:52
díky, ale ja už toto viem a ani ma už nehne takýmto zaplatiť... lenže či sa nedá proti takým niečo aj robiť, proste ja chcem aby už niekto kontroloval tie agentúry a nie aby len o nich rozprávali v novinách ako okrádajú ľudí, čím ďalej tým je ich viac a to ma začína veľmi štvať... ja proti takýmto nič neviem spraviť bohu žiaľ, ale určite sú aj taký ktorý môžu a nič nerobia
misoft
06.02.14,17:00
No to máš tak - pokiaľ sa nik neozve, úrady sa nepohnú. Veď prečo aj, nik sa nesťažuje. No keby sa ozvali viacerí - aj by sa pohli (ba niekedy sa aj zo stoličky zodvihli....)
Bednarova J
06.02.14,21:08