elena74
27.03.06,11:27
ahojte, prosim vas potrebujem radu, zacala som pracovat v pohode a idem likvidovat faktury prijate z banky, idem podla knihy, dam si ctrl+shift+L a som v likvidacii a dam zlikvidovat ale problem je ze sa mi to zapise do banky a znizi mi to bankový ucet, co robim zle? dakujem vam...
Dada
27.03.06,09:33
Samozrejme, že keď uhrádzaš cez banku, tak ti zníži bankový účet.
elena74
27.03.06,09:39
jasne, rozumiem,len zacala som tak, ze som vyplnila prijate faktury, potom som spravila banku a teraz chcem fa uhradene dat na likvidaciu a nezdalo sa mi to ze sa to odrata z banky este raz...
Dada
27.03.06,09:44
jasne, rozumiem,len zacala som tak, ze som vyplnila prijate faktury, potom som spravila banku a teraz chcem fa uhradene dat na likvidaciu a nezdalo sa mi to ze sa to odrata z banky este raz...

Nerozumiem ako ich chceš dať na likvidáciu?
Keď máš nahodené prijaté faktúry a máš výpis z banky, tak už len výpis páruješ s prijatými faktúrami cez "záznam - likvidácia výberom (alebo len likvidácia)" a tým pádom sa ti poníži banka a pri prijatých faktúrach už "nesvieti" k likvidácii.
elena74
27.03.06,09:49
ok dakujem
jenny7
27.06.06,07:53
Ahojte, mám otázku na likvidáciu vydaných zálohových faktúr a k nim rozdiely: Zálohovka vystavená na 1000Sk odberateľovi do USA, zaplatil nám to v EUR, banka to prerátala na SKK. Po prerátaní bankou nám pribudlo na účet 1050Sk. Ako to teraz správne zadať? S ponuky faktúr som si vybrala zálohovku, ktorú chcem zlikvidovať - je na hodnotu 1000Sk, vyberiem ju a zaúčtujem 221/324 čiže faktúra je zlikvidovaná na hodnotu 1000Sk. a čo s tým rozdielom 50 Sk? možem to dať ako 221/663 - kurz.rozdiel zisk?Niekde som čítala, že kurz.rozdiel by sa mal zohladniť až vo faktúre, ale v Pohode sa mi to zdá lepšie, keď sa zlikviduje hodnota na taku hodnotu,aká je vo faktúre a hned sa tu vyčísli aj ten rozdiel.
Prosím skúste mi niekto poradiť?Ďakujem.
jenny7
03.07.06,04:36
Ahojte, prosím, vie mi niekto poradiť z mojou predchádzajúcou otázkou? Zohľadnuje sa kurzový rozdiel zo zálohoviek v bank.výpise alebo až vo faktúre?
Kája.
06.07.06,21:10
Ja by som zúčtovala 1050,- Sk na 324 a kurzové rozdiely vyrovnáš až vo faktúre.
jenny7
07.07.06,07:43
Hm, 1050,-Sk, len keď lividujem zál.faktúru v Pohode tak mi ju zlikviduje tak, ako je naúčtovaná - ponúkne mi ju s hodnotou 1000,-Sk. Ako tam mám potom dať tých 50,- Sk,aby mi to spárovalo s tou faktúrou? Nehnevaj sa,že ťa znovu s tým zaťažujem, ale skús mi to ešte prosím nejak objasniť.?Neviem, ako to urobiť v programe Pohoda. ďakujem za ochotu.
Kája.
07.07.06,08:17
Ja neúčtujem zálohové faktúri, nakoľko môže sa stať, že nebude uhradené a už sa jej nikdy nezbavíš. Ja keď platia zálohu cez banku priamo v banke to zaúčtujem na 314 a k výpisu si priložím zálohovú faktúru.
jenny7
07.07.06,08:31
Ja som sa trošku zle vyjadrila, tiež neúčtujem zálohové faktúry, len ich zadám do evidencie a účtujem až platbu 221/324.
Napadla ma len jedna možnosť ako to urobiť - zlikvidujem ju ako 1000,- Sk tak mi to v programe ponúkne a potom tých 50,-Sk rozdiel zadám cez položky: čiže napíšem tam túto hodnotu a potom k nej pridám predkontáciu 221/324.
Inak sa to asi nedá. A potom pri vystavení fakt. vyúčtujem rozdiel čiže faktúra bude 1000,- Sk 311/601 a kurz.rozdiel 50,- Sk 311/663.
Neviem, iná varianta ma nenapadá, je to myslíš takto dobre?
jenny7
10.07.06,05:14
Ahojte, tá likvidácia zálohových faktúr mi stále nejak neni jasná. Keď som to urobila, tak ako som o tom písala vyššie, tak mi potom v agende zálohových faktúr v stĺpci "K lividácii" ostáva rozdiel 50,-Sk. Môže to takto byť? Prosím ešte o radu. Hrozné, stále tomu nedám pokoj! Chcem to mať v poriadku a nejak si s tým proste neviem poradiť. Ďakujem
Kája.
10.07.06,19:34
Ako ti môže zostať k likvidácii 50,- Sk, keď zálohu máš vystavenú na 1000,- a platba ti prišla 1050. Ja som to skúšala tak ako si písala vyššie a nemala som žiadny problém, faktúru som zlikvidovala na 1000,- Sk, v banke som do položiek dala 50,-, predkontáciu som dala ručne a v účtovnom denníku mi to dalo jednou sumou 1050,- a tú som dala na 324. Ak máš problémy pri vystavení ostrej faktúry, tak ju nahod ručne a nerob to automaticky zo záloh, to ti musí sadnúť.
M3G
10.07.06,19:38
Alebo tie faktúry "zlikviduj" raz a navždy, daj si kávičku a prečítaj si vtipy na porade...
jenny7
11.07.06,08:47
Ako ti môže zostať k likvidácii 50,- Sk, keď zálohu máš vystavenú na 1000,- a platba ti prišla 1050. Ja som to skúšala tak ako si písala vyššie a nemala som žiadny problém, faktúru som zlikvidovala na 1000,- Sk, v banke som do položiek dala 50,-, predkontáciu som dala ručne a v účtovnom denníku mi to dalo jednou sumou 1050,- a tú som dala na 324. Ak máš problémy pri vystavení ostrej faktúry, tak ju nahod ručne a nerob to automaticky zo záloh, to ti musí sadnúť.

Jáááj, tých 50,-Sk mi samozrejme nemôže ostať v stĺpci k likvidácii!!
Už som predbehla myšlienky a myslela som na to, ako to bude v opačnom prípade, keď nám uhradia menej, ako bude zálohovka??
Budem ju musieť podľa všetko zlikvidovať celú a potom dopísať ručne cez položky - rozdiel o 50,-Sk menej uhradené, čiže -50,- Sk 221/324
Potom vo vyúčtovaní zaúčtujem ostrú faktúru ako 311/601 1000,-Sk a doúčtujem kurz.rozdiel ako -50,- 324/663.
Ten prvý prípad mi je už jasný, ach jo! A čo v prípade, keď nám zaplatia menej, je to tak v poriadku, tak ako som to napísala?
Prosím prosím pre istotu ešte o kontrolu, moc moc ďakujem.
Pekný deň všetkým. ahojte.
Jenny
05.12.06,15:39
Chcela by som sa opýtať, ako sa v POHODE likviduje faktúra platená poštovou poukážkou. Suma FA cca 100,-Sk, poštovné 10,-Sk, teda VPD je 110,-Sk. Keď chcem zlikvidovať faktúru v pokladni,/ cez likvidáciu výberom/ VPD sa mi dá urobiť len na sumu faktúry, neviem tam dostať to poštovné. Podobný problém by bol asi aj pri platbe dvoch alebo viac faktúr jednou sumou. Prosím, ak niekto vie, nech poradí, ako sa to robí. Ďakujem
apo
12.12.06,20:09
Chcela by som sa opýtať, ako sa v POHODE likviduje faktúra platená poštovou poukážkou. Suma FA cca 100,-Sk, poštovné 10,-Sk, teda VPD je 110,-Sk. Keď chcem zlikvidovať faktúru v pokladni,/ cez likvidáciu výberom/ VPD sa mi dá urobiť len na sumu faktúry, neviem tam dostať to poštovné. Podobný problém by bol asi aj pri platbe dvoch alebo viac faktúr jednou sumou. Prosím, ak niekto vie, nech poradí, ako sa to robí. Ďakujem
Bežným spôsobom zlikviduješ faktúru na hodnotu podľa predpisu.
Potom vojdeš v pokladničnom doklade do záložky POLOŽKY DOKLADU (už signalizuje žltou farbou, že jedna položka tam je z likvidacie faktúry) a pridáš novú položku. Do textu napíšeš poštovné 1 kus suma bez DPH a predkontácia služba v PÚ, alebo réžia v JÚ vo výške poštovného.

Podobným spôsobom doúčtuješ plus mínus rozdiel zo zaokrúhlenia pri úhrade v hotovosti, alebo aj cez BÚ ak predpísaná suma je rozdielna o zaokrúhlenie našej pohľadávky alebo záväzku akurát zvolíš vhodnú predkontáciu a ak si platiteľ DPH tak zadáš PN, alebo UN.

apo
Kája.
13.12.06,17:45
Idem sa opýtať, nemáte problémy v PU s uhrádzaním viacerých faktúr na jeden doklad? Ja keď som nainštalovala novelizáciu mi to robí problémy, síce mi zlikviduje napr. dve faktúri ale výdavkový doklad mi urobí len na jednu faktúru a tá druhá akoby sa stratila, je síce zlikvidovaná, ale nie je zaúčtovaná. Dajte mi vedieť, neviem či nerobím niečo zle. Ďakujem
apo
13.12.06,18:52
Idem sa opýtať, nemáte problémy v PU s uhrádzaním viacerých faktúr na jeden doklad? Ja keď som nainštalovala novelizáciu mi to robí problémy, síce mi zlikviduje napr. dve faktúri ale výdavkový doklad mi urobí len na jednu faktúru a tá druhá akoby sa stratila, je síce zlikvidovaná, ale nie je zaúčtovaná. Dajte mi vedieť, neviem či nerobím niečo zle. Ďakujem

Na Email so dostal informáciu o verzii 8400, na základe toho som novú verziu ešte nenainštaloval. Vo vloženom texte je postup ako sa s chybou programu vysporiadať.


Známa chyba vo verzii 8400

Dovoľte nám, aby sme Vás prostredníctvom tohto spravodaja upozornili na chybu, ktorá je súčasťou aktualizácie JESEŇ 2006, release 8400 a zároveň Vám ponúkli riešenie, ako sa jej vyhnúť.

V prípade, že likvidujete na jeden bankový doklad viac úhrad a ešte pred uložením tohto dokladu upravíte čokoľvek v jeho položkách (napr. pridáte niektorej z položiek inú predkontáciu), program uloží a zaúčtuje doklad v nesprávnej výške. Je potrebné, aby ste bankový doklad najskôr uložili (Ctrl + Enter) a až potom editovali polia v položkách dokladu.

Rovnaká situácia nastane i vtedy, keď do bankového dokladu, ktorým likvidujete záväzok/pohľadávku, dopisujete ručne ďalšiu položku (napr. preplatok faktúry). Je potrebné, aby ste doklad - úhradu najskôr uložili a až potom dopísali ďalšiu ručne evidovanú položku.

Chyba sa vyskytuje vo všetkých agendách, ktoré umožňujú likvidáciu dokladov, t. j. Banka, Pokladňa a Interné doklady. Pre všetky agendy platí rovnaký (vyššie popísaný) postup, ako jej predísť.


Za spôsobené komplikácie sa Vám týmto ospravedlňujeme. Chyba bude odstránená aktualizáciou release 8401, ktorá bude zverejnená prostredníctvom našich internetových stránok. O aktualizácii release 8401 Vás budeme informovať e-mailovým spravodajom.

apo
Kája.
13.12.06,19:07
Ďakujem, ale som sa natrápila hneď som kľudnejšia.
l.c.
30.09.09,10:59
Vie mi niekto poradiť ako v Pohode zlikvidujem naúčtovanú faktúryu zaplatenú zálohou. Mám naúčtovanú zálohovú faktúru, tu mám spárovanú s bankovým výpisom a nemôžem to dostať k vyúčtovacej faktúre. Ďakujem za pomoc.
Zdenka 0705
30.09.09,11:07
Vie mi niekto poradiť ako v Pohode zlikvidujem naúčtovanú faktúryu zaplatenú zálohou. Mám naúčtovanú zálohovú faktúru, tu mám spárovanú s bankovým výpisom a nemôžem to dostať k vyúčtovacej faktúre. Ďakujem za pomoc.
Vo vyúčtovacej faktúre zlikviduješ zálohu tak, že klikneš na záznam a asi tretia položka zdola je "odpočet zálohy" to Ti naúčtuje s mínusom.
Kontácia by mala byť 321/314.
Kája.
30.09.09,11:09
Keď nahadzuješ vyúčtovaciu faktúru, pôjdeš cez položky faktúry, dáš záznam, odpočet zálohovej faktúry, vyberieš zálohovú faktúru a uložiš.