mardz
03.02.14,19:28
je mozne obist stavebne povolovanie na drobnu stavbu tak, ze na mojom pozemku si akoze postavi drobnu stavbu sused, ktory ma vydane povolenie na hlavnu stavbu ? Moj pozemok by som mu prenajal napr. ..mozno blbost, len rozmyslam..
buchač
03.02.14,18:37
Prečo chceš stále zákon obchádzať ???
http://www.porada.sk/t234285-stavba-drobnej-stavby-bez-stavebneho-povolenia-ake-su-mozne-kontaktne-body-s-pozemkom.html#post2484742


Veď choď na príslušný stavebný úrad ( určite si nebol ) a tam si získaj info .

Riešenie Tvojho problému by som vedel - viem aj bez obchádzania zákona , no nechám si ho pre seba ... už len z princípu ( ak chápeš ) .
mardz
03.02.14,19:27
nuz, nenazval by som to asi uplne obchadzanim zakona, to by bol pripad keby som to tam postavil nacierno si myslim, ci ?. Bol som na MU, zatial len informacne, dostal som univerzalnu odpoved - najskor hlavna stavba atd.. do podrobnosti som zatial nesiel, v danej chvili to nemalo ani zmysel, kazdopadne aktualny starosta nema povest zrovna najustretovejsieho ..Predtym ako tam pojdem naostro a budem sa bavit o podrobnostiach by som chcel ziskat maximum informacii, ci, ako, ak vobec je mozne na Slovensku postavit malu stavbu bez hlavnej stavby. Na komentare typu - riesenie by som vedel, no necham si ho pre seba som fakt nie zvedavy Ak je na tejto porade nahodou niekto komu sa to podarilo alebo pozna sposob a bude ochotny sa podelit o takuto skusenost/informaciu budem rad. Ak je to len o tom kto sedi na konkretnom SU tak OK, akceptujem a koncim.
chandler
04.02.14,07:05
ak nechces napisat o co presne ti ide a ake su podrobnosti tak ti nikto neporadi.
mardz
04.02.14,07:34
Neviem, ake podrobnosti treba? Ako ma vyzerat ta budka ? Zalezi na podoryse, tvare, ak su dodrzane 25 m2 a 5m vyska ? Zaujima ma, ci niekto uspel s instalaciou niecoho takeho bez hlavnej stavby na svojom pozemku bez stavebneho povolenia, pricom hlavna pointa je asi v tej instalacii aby to nebolo povazovane za stavbu podla zakona. Napr. zahradny domcek polozeny na pozemku, na nejakom makadame. Viem ze kopec ludi si to tam proste da a neriesi to. Mna zaujima, nakolko je takato instalacia nepriestrelna - ked bude starosta alebo SU tvrdit ze je to stavba, ja, ze nie je. Ma v takom pripade vzdy pravdu urad ? Alebo sa mozem obratit na nejakeho znalca? Ak je nejaky postup ako to urobit, bez ohladu na to kto sedi na miestnom stavebnom urade, bol by som vdacny za takuto radu, ak nie je naozaj ziadny univerzalny, tak potom nic.
chandler
04.02.14,07:54
podrobnosti, preco chces na stavebnom pozemku stavat nejaku budu, navyse bez stavebneho povolenie atd.
BXLmiami
04.02.14,08:06
Takže vravíš,že chceš na svojom pozemku sám,dobrovoľne a za vlastné peniaze postaviť malú stavbu,ktorá bude právne patriť susedovi a tým pádom aj jeho dedičom? :-)))))) Veľa šťastia pri ich vyplácaní :-))))
mardz
04.02.14,08:15
No predat pozemok nechcem, prave preto ma napadla moznost prenajat mu ho formalne, dajme tomu na dobu urcitu. To snad nevznika vlastnicke pravo, ci ? Teda samozrejme, ak moze sused na akoze prenajatom pozemku postavit drobnu stavbu. Je to len napad, mozno nerealny a takato pristavba sa da urobit len na pozemku, ktory stavebnik vlastni, neviem..
arizona
04.02.14,08:17
Nie som odbornik na stavebne povolenia /opravte ma niekto ak sa mylim/.
-Ale nevydava sa nahodou stav.povolenia na konkretny pozemok? Ved tam musia byt schvalene rozne dolezite veci,ako vedenie inz.sieti a pod.
-Nie je podmienkou a sucastou stav.povolenia aj doklad o vlastnictve pozemku? /LV/
mardz
04.02.14,08:32
Prave to by som chcel zistit, ta budka, chatka ako to nazveme je jedno, by nemala dajme tomu privod sieti, elektrina by bola fajn ale ked nebude nevadi ..co by som potreboval vediet resp. vylucit ako moznost je ci sa da postavit drobna stavba ako pristavba na susednom pozemku, ktoreho nie som vlastnikom ale mam ho napr. v prenajme. Ak je akakolvek stavba aj drobna podmienena tym, ze dany pozemok vlastnim, tak potom nic..
mardz
04.02.14,08:52
hmm..kedze zatial by mi stacilo nieco uplne male, napriklad usetrit si behanie po uradoch, poplatok za projekt atd..je toho relativne dost ..tak asi hlavne preto
arizona
04.02.14,10:21
Ja som v mojom prispevku dedukovala k tomuto, co si napisal :" drobnu stavbu sused, ktory ma vydane povolenie na hlavnu stavbu"...
Na co ma sused vydane stav.povolenie? Na tu tvoju chatku? Ci na nieco ine? Napis veci konkretnejsie, lebo fakt,mozeme len hadat a to je tazko nieco radit
mardz
04.02.14,10:29
Sused ma normalne povolenie na hlavnu stavbu, pozemky mame vedla seba. Cize tu drobnu stavbu by staval na mojom, ktory by mal formalne v prenajme, tolko ta idea :)
pavol54
04.02.14,10:32
Na pozemku ktorý máš nie je ešte žiadna stavba že? ale budeš niekedy stavať tak potrebuješ a, sklad náradia, ak nebudeš stavať tak záhradný domček na náradie apod potom je to drobná stavba stačí oznámenie(prv kým postavíš)
pavol54
04.02.14,10:35
logické skús vybaviť stavebné povolenie a drobnú stavbu rozdiel je v prvom kole cca 100€, v druhom kole v stavebných projektoch a ich cene
v treťom kole je povinné kolečko schvaľujúcich inštitúcii
buchač
04.02.14,10:37
Ešte furt nie jasné ( v oboch témach ) , o aký pozemok sa vlastne jedná - aspoň ja som si nejak nevšimol .

Je predsa rozdiel medzi pozemkami :
- stavebný
- rekreačný - záhrada niekde v kolónii .
pavol54
04.02.14,10:40
stavba na cudzom pozemku je chápaná ako dočasná stavba stavebník musí mať od vlastníka pozemku platnú nájomnú zmluvu včetne parcely prístupovej k budove
chandler
04.02.14,10:42
no tak si kup tu budu z Baumaxu, a postav si ju tam a nikoho sa nic nemusis pytat. naco tam potom chces betonovat?
mardz
04.02.14,10:42
jedna sa o pozemok v intravilane obce, cize potencialne stavebny
mardz
04.02.14,10:46
Nie, nie je tam zatial nic. Otazka - ten sklad naradia, zahradny domcek - mozem postavit/umiestnit na pozemok az ked dostanem stavebne povolenie na akoze hlavnu stavbu ? Toto je asi rozhodujuce ..
arizona
04.02.14,10:53
Ide to z teba ako z chlpatej deky :-) ...konecne si napisal trochu jasnejsie vyjadrenie ! Nabuduce napis hned do zadania jasnejsiu otazku,lebo nikto nema vestecku gulu a nevie to, co vies ty
mardz
04.02.14,10:56
No super, takze konecne sa k tomu dostavame ..cize sused by teoreticky mohol stavat na mojom pozemku drobnu stavbu, co sa tyka tej docasnosti - su tam nejake prakticke obmedzenia, ktore by mi mohli nejakym sposobom vadit ? Neviem ci spravne - pod docasnostou si predstavujem blizsie neurceny casovy limit, neviem ci je nejaky dany ako maximalny. Co sa tyka najomnej zmluvy a parcely, kedze ta by priliehala k jeho pozemku, tam nejaky zasadny problem nevidim.