malyJanko
03.02.14,19:30
Dobrý deň,

chcel by som sa opýtať na jednu vec. Moja žena bola zaplatiť dlh za brata ,ktorý je v zahraničí a dlhoval svojej byvalej žene na vyživnom. Celá dlžná suma ,ktorú exekutor požadoval bola vyplatená , ale exekutor sa vyjadril že exekučné založné právo na jeho byt stiahne až vtedy ak s tým bude suhlasiť jeho byvalá žena. Je toto bežný postup?
Nemal by tam byť nejaký časový limit do kedy ma možnosť exekutor ponechať založné právo na nehnuteľnosti aj po vyplatení celej dlžoby? Čo ak jeho byvalá žena s tým nebude súhlasiť?
Neviem príde mi to celé čudne a aktuálne nemám čas si naštudovavať celý výklad zákona. Čiže ak niekto z Vás mal s tým skúsenosť tak by som sa rad dozvedel odpoveď. Vopred ďakujem.
draik
03.02.14,19:01
Ak ide o exekúciu na opakovanú dávku, ktorou je aj výživné, exekučný príkaz sa vzťahuje nielen na zameškané výživné, ale aj na dávky splatné v budúcnosti. Ak teda exekúcia beží na takom podklade a takom návrhu, tak je tento spôsob jej výkonu oprávnený.
malyJanko
03.02.14,19:17
Vďaka za odpoveď ,

čiže teraz je jedina možnosť čakať alebo podať žiadosť na súd o zastavenie exekucie ,kedže dlžná čiastka bola vyplatená v plnom rozsahu