Jaki.vr
03.02.14,19:41
Mam k dispozicii pracovnu zmluvu, ktora je ale pisana po francuzsky (obsahuje hrubu, cistu mzdu a pod.. ), tlacivo na danove priznanie, ktore mi znamy odporucil (v prilohe)

Zaujimalo by ma, ci budem musiet pracovnu zmluvu dat prelozit a overit. (aspon teda cast, ktora sa tyka hrubej/cistej mzdy)

Vopred dakujem za odpovede :)
Anik
03.02.14,18:52
nemáš potvrdenie, resp. výplatné pásky? I
Jaki.vr
03.02.14,18:55
mam pracovnu zmluvu, v ktorej je mzda, ktoru som dostal - aj v hrubom aj v cistom... len ta zmluva je po francuzsky a neviem ci to mam ist prekladat a overovat, alebo nie..
Anik
03.02.14,19:08
Tú stranu, kde máš tú mzdu by som hlavné záležitosti zvýraznila a preložila riadne cez google translate. S Francúzskom máme zmluvu o vyňatí to znamená, že z Francúzskeho príjmu na SVK nezaplatíš daň,
Musíš vyplniť aj oddiel IX.
Na SVK resp. inde si žiadny iný príjem nemal?
Jaki.vr
03.02.14,19:18
aha a teda prelozit netreba nejak oficialne? staci prelozit a vytlacit? - robim tieto veci prvy krat, naozaj neviem.

Ziaden iny prijem som nemal.
Anik
03.02.14,19:35
nejak celkom oficiálne netreba aspoň doteraz som to takto robila a bolo to v pohode. Na SVK aj tak daň z toho platiť nebudeš. Predpokladám , že ten Tvoj príjem je väčší ako 1867,97, lebo ak by náhodou nie tak pod túto hranicu nie si povinný podať DP.
Jaki.vr
03.02.14,19:50
A ak mi vyplatili cistu mzdu, tak po podani mi nieco stat vrati, alebo ako to je ? (este raz - nulove skusenosti :) )