jaanna
03.02.14,21:44
Dňa 27.05.2013 skončilo štipendijné poistenie môjho syna v istej poisťovni. Vzhľadom na to, že pred dvomi rokmi skončilo podobné poistenie dcére a poisťovňa ma oslovila sama, s tým, že riešila výplatu poistného naivne som čakala, že to tak bude i v tomto prípade. Avšak poisťovňa sa mi neozvala tak sme vypísali písomnú žiadosť /síce až v novembri/ a zaslali do poisťovne. Na základe tohto poisťovňa poslala nárokový list, ktorý sme vypísali a následne doporučene zaslali do poisťovne /odoslané 6.12.2013/,už máme začiatok februára a poisťovňa stále nereaguje. Dnes som sa tam síce dovolala, ale neviemčo som sa nedozvedela, tak by ma zaujímalo, či má poisťovňa nejakú lehotu na vyplatenie poistnej sumy v prípade dožitia, lebo zachvíľu bude rok od ukončenia zmluvy a peniaze stále nikde. Hľadala som vo všeobecných podmienkach, ale nič konkrétne k tejto otázke som nenašla. Za pomoc ďakujem.
Chobot
04.02.14,07:48
Len tak si tipnem - ide o poisťovňu Rapid Life, že?
jaanna
04.02.14,08:17
presne, máte s ňou nejakú skúsenosť?
DANAK1
04.02.14,08:20
ty si sa aj dovolala? mne sa nedarí... a tiež sa neviem dostať k svojim peniazom už hodnú chvíľu.
Chobot
04.02.14,08:38
Ja našťastie nie. Tú poisťovňu by som si nikdy v živote nevybral. Ale aj tu naporade je plno tém, kde s ňou majú problémy a nevedia sa ľudia dostať k peniazom. Treba len urgovať a urgovať.

V zákone je len vágne napísané, že poisťovňa je povinná vyplatiť poistné plnenie do 15 dní od skončenia šetrenia, ale nikde nie je napísané, ako dlho môže šetriť:


"(3) Plnenie je splatné do pätnástich dní, len čo poistiteľ skončil vyšetrenie potrebné na zistenie rozsahu povinnosti poistiteľa plniť. Vyšetrenie sa musí vykonať bez zbytočného odkladu; ak sa nemôže skončiť do jedného mesiaca po tom, keď sa poistiteľ o poistnej udalosti dozvedel, je poistiteľ povinný poskytnúť poistenému na požiadanie primeraný preddavok"!

Prajem ti pevné nervy, keď už si si vybrala túto poisťovňu.
jaanna
04.02.14,09:17
áno, včera sa mi podarilo dovolať na sekretariát, prepájala ma ale nebrali mi a tak som spojovateľke nadiktovala telefónne číslo, dokonca mi aj odvolali, ale žiadnej rozumnej odpovede som sa nedočkala, pani mi povedala, že je iba operátorka a nemá mi čo povedať iba to, že žiadosť bola doručená a argumentovala tým, že každá poisťovňa má iný postup pri výplate poistného a nakoniec mi položila skôr ako som jej stihla niečo viac povedať.
bubkoch
04.02.14,10:27
nechapem preco neustale vypisujete a vyvolavate ... dozitie (a teda narok na plnenie) je predsa potrebne dokazat, co sa da najrychlejsie urobit OSOBNE
zdvihni sa a chod osobne, setrenie bude v tej chvili ukoncene ... potom platobny rozkaz
DANAK1
04.02.14,10:52
už som im poslala overené papiere, že ešte stále žijem a ja osobne si pýtam svoje peniaze - a čo sa týka osobnej návštevy - okrem toho, že by som si kvôli tomu musela brať dovolenku a cestovať - mám pocit, že by to bolo ako v tej reklame - ked všetci pred zákazníkom utekajú, a možno ani by tam nikoho nebolo - a premárniť dovolenku len tak si nemôžem dovoliť.
jaanna
04.02.14,13:16
pripájam sa k danak1, mala som v tejto poisťovni zmluvu, ktorá končila pred dvoma rokmi a nemala som žiaden problém. Neviem čo sa Vás tak dotklo, lebo keby poisťovňa postupovala korektne, tak nemusíme ani vyvolávať, ani vypisovať a potrebné doklady teda o dožití overené a podpísané boli poisťovni zaslané. Okrem iného mi vlani v novembri končila poistná zmluva synovi v inej poisťovne, z poisťovne prišli osobne pred ukončením zmluvy a ešte v mesiaci ukončenia bola poistná suma uhradená. A mimo iné poisťovňa nemá až toľko pobočiek, aby bolo až také jednoduché ju navštíviť, keď chceli, aby som s nimi uzatvorila poistenie, prišli oni opakovane za mnou ....
misoft
04.02.14,15:18
Trochu prispejem aj ja: DANAK1 má pravdu - pokiaľ je dôvod na vyplatenie, je potrebné to urobiť osobne (a pokiaľ ten, ktorého sa to týka, je plnoletý, tak on).
Pravdu má i jaanna - pokiaľ je to korektná inštitúcia, problémy nie sú. Po telefóne sa nikdy nič nevybaví a u Rapid Life dupľom (tam doknca ani papierové vybavovanie nič nevyrieši.
DANAK1
18.03.14,05:59
dočkala som sa výplaty poistného - čistá fantázia - obtiahli ma "iba" o 400 eur - vraj poplatky... No, svojím synom iste poradím, nech si radšej peniaze ukladajú do ponožky, aspoň ich budú mať...