danova007
04.02.14,09:30
Nastúpil som do autobusu MHD, a prístroj na značenie cestovných lístkov neznačil. Cesta k ďalšiemu stroju na značenie bola úplne upchatá, nedalo sa prejsť, v tom zaznie signál kontrola cestovných lístkov. Pani revízorke som vysvetlil situáciu, ale ona si hneď pýtala občiansky preukaz s úmyslom mi dať pokutu. Odmietol som a chcel som vystúpiť, kedže som pociťoval krivdu. Zavolala hliadku a tí mi overili občiansky a pani vypísala lístok, že sa mám dostaviť na dopravný podnik a zaplatiť pokutu. Keď som vysvetlil situáciu v dopravnom podniku, zamestnankyňa reagovala podráždene, bez akejkoľvek snahy to pochopiť, povedala 60,60€. Ak s tým nesúhlasím, tak sa mám vraj súdiť...Je síce pravda, že som cestoval bez označeného lístka, ale keby sa dalo, tak to hneď urobím. Pociťujem krivdu a platiť peniaze darmožráčom nechcem.
Chobot
04.02.14,08:53
A ty si bol jediný, ktorý si neoznačil cest. lístok? Ako to, že ostatní cestujúci si v tom strojčeku lístok označili? Žeby to bol bolo tým, že kým si si zmyslel označiť lístok, tak sa už stroj zablokoval?

Cestoval si načierno, zaplatíš pokutu. Čím viac budeš mudrovať, tým to bude drahšie. Teraz už asi nedokážeš,. že prístroj bol pokazený. Ani si nemyslím, že bol pokazený.

Veľa vecí na tvojej rozprávke nesedí - píšeš, že cesta k najbližšiemu strojčeku bola úplne upchatá - ako potom prešiel revízor autobusom? On to dokázal a ty nie? A potom - keby bol ten stroj naozaj pokazený a ty by si sa snažil označiť si lístok, neverím, že by to revízor neuznal.

Píšeš : "ale keby sa dalo, tak to hneď urobím" - dalo sa, vždy sa dá, no neurobil si to.

Postav sa k tomu ako chlap - chcel si ísť načierno a načapali ťa. Zaplať a nevyhováraj sa.
danova007
04.02.14,09:32
Nie nebol som jediný, vzadu nemal lístok označený nik, ale ku mne prišla ako ku prvému, tak preto riešila len mňa. v Košiciach sú nové autobusy aj s kamerami, je to na zázname, ak to niesú fejky a áno cesta bola upchatá, nechcel som sa brodiť ľudmi, keď si ho môžem označiť na ďalšej zastávke, keď vystúpia.Revízorka sa prote pretlačila cez ľudí do zadu. Ja to za potreby nemám.
monk356
04.02.14,09:50
nieco podobne sa stalo mojej mame sla od ocneho lekára a kedze jej kvapkali asi 4 druhy kvapiek do oci na vysetrovanie ...nevsimla si ze v autobude uz oznacila pouzity listok nato prask revizor a pokuta ...peniaze nemala tak jej dali listok a vraj vyplatit do 3 dni
prisla s placom ....napisal som list pre pana riaditela dolozil lekarske vysetrenie z toho dna a bolo jej odpustene ...hlavne slusne ...vo vasom pripade to neprejde budete to musiet uhradit ale skuste napisat ziadost o odpustenie pokuty s odovodnenim
Braňo
04.02.14,09:52
uvedené sa síce môže stať, ale mohol si poslať smsku.
erik555
04.02.14,09:55
A preco ten pristroj neznacil? Bol pokazeny? Ci o co ide?
jslancik
04.02.14,09:56
SMS by musel dostať pred časom odchodu zo zástavky. Vtedy ešte nevedel, že budú také podmienky, či?
Chobot
04.02.14,10:00
Ak to vieš preukázať, tak sa súď. My ti s tým nepomôžeme. A ak nemali viacerí ľudia označené, nenapadlo ti požiadať ich, aby dosvedčili tvoju verziu? Nikto iný nedostal pokutu len ty? Stále mi na tom niečo nesedí.

Teraz je už neskoro riešiť pokazený stroj. Mal si si zadovážiť dôkazy - odfotiť ten pokazený stroj, zohnať svedkov a pod.
arizona
04.02.14,10:12
Je divne,ze pises, ze viaceri cestujuci boli bez oznaceneho listka,lebo strojcek nefungoval. V takejto situacii by sa viaceri ozvali,keby videli, ze revizor zacina davat pokuty. Mozes sa skusit odvolat,ak si presvedceny o svojej pravde a ziadat preverit funkcnost strojceka v danom case. Urcite existuje zaznam o oprave,ak bol pokazeny
danova007
04.02.14,10:22
diódka svietila na červeno a to hneď ako som nastúpil do autobusu, tým pádom šiel označiť len isic, alebo karta, proste viacej ľudí nemalo označené a cigánov vzadu nekontrolovala, bála sa o svoje zdravie zrejme, strapatá pani
danova007
04.02.14,10:23
dik za radu
erik555
04.02.14,10:25
a to nemohol byt priznany dovod? Ci ked prisla k tebe, tak uz ten pristroj fungoval?
danova007
04.02.14,10:28
nefungoval ani keď kontrolovala listky tá strapatá pani
erik555
04.02.14,10:31
tak potom mala riesit opravu pristroja a nie pokutu :D
monk356
07.02.14,01:58
ja vravim ze ak vas raz chytia tak uz neujdete bez pokuty ...su neoblomny a nedaju sa presvedcit
korela
07.02.14,10:42
Ale to sa určite nestalo v Bratislave.
korela
07.02.14,11:08
Ja si už číslo SMS nepamätám, pretože som tento systém opustila, keď mi raz v priebehu dvoch týždňov naskočilo prvýkrát 5 SMS po sebe, neskôr sedem. Ani som nestačila vypnúť telefón. Mohla som ísť radšej taxíkom a bez rozčúlenia. U operátora som nepochodila s reklamáciou.
Dosiahli iba to, že si vymáham peniaze sama späť. Sú bezpečné úseky, keď si fakt necvikám.
Ale stalo sa mi aj to, a nie raz, že nastúpim niekde v meste, a strojček na označenie nefunguje. To padám do poriadnej paniky. Ak je viac ľudí, okamžite poprosím ľudí, aby mi ho prerúčkovali k dobrému označovaču.

Situácia v zadaní sa mi javí celkom reálna. Zažila som revízorov v akcii, akonáhle niekoho chytia, zaoberajú sa iba tým človekom a ostatní ľudia čušia ako voš pod chrastou. A nepomôžu. Zbabelosť.
A čo si dovoľuje DPMB, to nemá obdobu.
Čudujem sa, že to tak dlho trvá. Tiež asi ruka ruku myje.
Kto cestuje iba vlastným autom, dávno zabudol, ako funguje mestská doprava.
.
Cestujúcich okráda dopr. podnik aj tým, aké časové lístky zaviedli.
Prečo zrušili polhodinové? Z každej BA periférie pod Most SNP podľa grafikonu trvá cesta presne 30 min. Väčšina ľudí tam prestupuje na ďalšie spoje. Tým pádom mu do cieľa cesty nevydrží hodinový lístok, pretože čaká na prestup.
Tiež je poriadna hlúposť, že sa nedá s 15 min. lístkom prestupovať, keď sú dokázateľné úseky, že sa dá počas 15 min. aj prestúpiť.
Jednoznačne polhodinové chýbajú, je to veľké zdieranie, neviem, či sa to nestalo pri vstupe Francúzov do DPMB.
korela
07.02.14,11:14
A ak už raz majú vaše rodné číslo, budú vám prichádzať exekúcie do aleluja. Samozrejme po niekoľkých rokoch, kedy si to človek už vôbec nepamätá.
Jediným riešením je, ísť na dané oddelenie osobne a vyžiadať si potvrdenie, že sa nenachádzate v ich databáze čiernych pasažierov.
monk356
10.02.14,19:46
nie nestalo ale zabralo lekarske potvrdenie ale aj revizory to potvrdili ze oznacila uz raz oznaceny listok... to bolo ten najlepsi scenar co sa mohol stat
Ice dive
10.02.14,20:04
ako prosím ťa má pomáhať slušný človek ktorý si zaplatil riadne cestovné čiernemu pasažierovi??? veď dotyčný cestuje za ich peniaze... pri najbližšom zdražovaní mu túto cestu premietnu do cestovného... také čisto slovenské... máme tu pravidlá... niekto ich poruší... tak zastaňme sa tohto hrdinu.... čo na tom, že je to na náš úkor...

áno jazdím autom autobusom len keď idem do servisu použijem MHD... a moja skúsenosť... snažím sa označiť si 15 minútový lístok 3x pán vedľa mi povie... to je v poriadku nefunguje... a zrazu zahlási revízia cestovných lístkov... takže bol to revízor a kebyže chce byť podrazák alebo niekto kto potrebuje niekoho stoj čo stoj chytiť... tak by ma kľudne mohol vyobracať... že mám cvaknutý lístok 3x... (v strojčeku nebol atrament) vedľa mňa chytil pána s asi 5 ročnou dcérou... ten mu dal v pohode občiansky, revízor si v kľude odpísal údaje požiadal ho slušne nech vystúpi... a rozišli sa v tichosti... takže osobne si myslím, že je to len a len o ľudoch... keď je niekto hustý a vyskakuje... tak si ani revízor nedá po hlave skákať a tak isto to je aj s dopravákmi... keď je slušnosť pozrú sa doklady a ide sa ďalej... ak sa vyskakuje kontroluje sa povinná výbava a žiarovky či sú v súlade s osvetlením na vozidle...
Chudíková Katarína
11.02.14,06:12
Ja som už k mojej pokute v Bratislave písala-mala som síce označený časový lístok, ale keď ma revízor na konečenej skontoloval, mala som prekročený čas o 5 minút a dal mi pokutu 40,- EUR za čiernu jazdu. Bolo mi to strašne ľúto, pretože tiež som podľa mňa necestovala na čierno úmyselne. Takže tak to na Slovensku funguje- nekompromisne zaplatiť a šlus...
Mimiska
23.03.14,19:26
Mne sa tiez stalo nieco podobne... teda viackrat... Nastastie som nemala tu smolu na revizora....asi sa im o 5 rano este nechce :) Nakoniec bol problem v cipovej karte... Navonok bola v poriadku no cip bol nejakym sposobom poskodeny. Ak si to naozaj neurobil umyselne, urcite to zamrzi... Kamarat si nedavno kupil polovicny listok a to ma 28 rokov. Revizor, pokuta, ale ked prisiel na miesto kde mal uhradit pokutu, zakecal sa s babenkou a zo 60 ho nechala zaplatit 5 eur..