AntekaK
04.02.14,14:23
Chcela by som Vás poprosiť o radu - mám stolový pc, na ktorom používam neregistrovaný WINDOWS XP. Mám ešte jeden nb, ktorý už nebudem používam a v ňom je registrovaný WINDOWS XP. Dá sa niekde v stolovom počítači zadať registračný kľúč alebo sa musí windows preinštalovať? Na čo dať pozor? Ďakujem.
misoft
04.02.14,15:07
Registračný kľúč, ktorý máš, sa do OS nezadáva. Ten "kľúč" (presnejšie) SN sa hlási centrále Microsoft, ktorá na jeho základe zašle ten registračný kľúč (po internete pri inštalácii by to šlo rýchlo bez zásahu, po telefóne ti ho nadiktujú).
Andy Kralik
04.02.14,15:23
Treba si ale pozrieť či ten registrovaný Windows bola tzv "krabicová verzia" - tá je presnosná na iný počítač; alebo to bola (čo je častejšie) tzv "OEM verzia" - tá je lacnejšia, ale je viazaná konkrétne s hardware počítača a prenos na iný počítač nebude možný.
command
04.02.14,21:38
Ako tomyslis hlasi sa ved ked ma licencnu nalepku tak je tam cislo ktore pri instalacii zadas a potom produkt len aktivujes bud cez internet alebo telefonicky.
misoft
05.02.14,15:42
Pozor na nálepke je SN výrobku - kľúč je niečo iné - to dostane buď internetom, alebo po telefóne.
Asi si nepochopil princíp registrácie Win XP. SN sa vloží pri inštalácii, ak sa robí registrácia cez internet, proces inštalácie na základe SN (z nálepky) a SN komponentov vytvorí identifikačný kód, ktorý u M$ overia a zašlú späť licence key (po sieti). Pri registrácii po telefóne diktuješ SN, oni overia, či bol a kedy bol SN použitý a následne nadiktujú licence key.
Takže sa nezadáva do OS, ale do registrácie SN a dostaneš aktivačný (licence) kľúč.
Tu je postup: http://support.microsoft.com/kb/307890/sk