rado555777
04.02.14,16:03
Kolko rokov som povinný držať doklady o zaplatení? Nemáme doklad ani všetko potrebné od čoho by sme sa mohli odraziť. Clovek už aj zabudol že Digi tv bolo. A hľa telefonat že dlžite sumu 95 euro. Volal som na centralu -info linku a hľa je tam dlžoba potvrdená .Od tej doby použivame skylink . Nechapem ale všetko bolo uhradené ako sa ma . Skor mi to pripada kedy si zmysleli akceptovať vypoved ,ale haček je vtom že si nepamätam čo kedy bolo. Poradte čo stým. Je to zaujimavé že sa až teraz zobudili. dakujem.
Volal som SOi a tam mi potvrdili že doklady max mal by som držať 5 rokov. A Pri tel fonate pravnika mi vysvetlil že to už viac ako 3 roky a je to premlčané. Kurňa ja sa fakt vtom nevyznám. Ako dalej . Odmietnuť skutočnosť alebo zaplatiť ,ale podotýkam ,že nemam poznatok odlžobe.
Braňo
05.02.14,06:25
závisí, čo je uvedené v zmluvných podmienkach a aké máte doklady k ukončeniu zmluvy. Zmluvy nie sú o tom, čo si pamätáš a čo nie, ale či ich plníme alebo nie.
misoft
05.02.14,18:42
Záleží tiež aj od toho, kedy si uvedomili, že dlhuješ. Ak to zistili po 5-tich rokoch od splatnosti - Obč. zák. 40/1964 § 100, §101 - mali ho uplatniť, neuplatnili (až teraz) - odošli im odkaz, že ich požiadavka je premlčaná.
rado555777
12.02.14,17:20
20.1.2014 sa ozvali že dlžíme peniaze za 4 mesiace. Ozvali sa až teraz pri odovzdavani nik nič nepovedal ale podýtak platby boli pravidelne. Vypoved bola podana asi 12.2008 a akceptovali ju až 30.4.2009. to snažime dosiahnuť aby poslali fotokopiu vypovede a kedy bolo zariadenie vratene . Ale ako si nie snimi reč.