Andreej
04.02.14,19:30
Chystám sa na vysokú školu, no ešte som sa nerozhodol medzi IT a strojárstvom. S matematikou nemám najmenší problém. Momentálne navštevujem gymnázium, kde je ale informatika a programovanie na veľmi slabej úrovni (učili nás len základy pascalu) a tak ma zaujíma či je potrebné mať už lepšie zručnosti v programovaní, ak by som chcel ísť študovať IT, poprípade či sa učí všetko od základov.
monika1991
05.02.14,05:30
a kde by si chcel ísť na VŠ??Väčšina škôl má zverejnený štúdijný program, v kt. sú uvedené všetky predmety počas štúdia + väčšina z nich aj zverejňujú informáčné listy, ku každému predmetu, t. j. čo je obsahom predmetu,čo by si sa mal naučiť, z čoho pozostáva skúška, koľko budeš mat z daného predmetu prednášok, cvičení, labákov,....atď.
taiko
05.02.14,05:56
vedmosti v tomto pripade nie su dolezite. Dolezite je co Ta bavi, k comu mas vztah. co Ta v noci budi zo sna. Ci su to Keplerove turbiny, nosniky a prevodovky, alebo parsery, algoritmy, regularne vyrazy, session management a Tvoja nedoprogramovana aplikacia na Android.
Ak Ta totiz nieco bavi, hravo prekonas nejake pociatocne nedostatky v doterajsom vzdelani. A ak Ta to nebavi, ani ciste jednotky, ci cerveny diplom Ti nepomozu, aj tak budes "zly" strojar, ci programator.
DANAK1
05.02.14,06:38
prosím ťa, a to si chodil do špeciálnej triedy na programovanie, alebo iba do všeobecnej? syn by chcel ísť na gymnázium - láka ho programovanie, ale ak je to tak nanič, možno by bola lepšia iná škola.
Indeed
05.02.14,06:39
softvarove inžinierstvo je najlepšie študovať TU :

http://www-en.fjfi.cvut.cz/DesktopDefault.aspx?ModuleId=1379

ale väčšia spoločenska potreba a aj možnost uplatnenia by bola pre absolventa -strojara

aj v strojarstve je mnoho špecializacii....
taiko
05.02.14,07:09
programovanie sa neuci, programovanim sa zije :). Ak ho to laka, gymnazium bude fajn, lebo tam bude mat vela matematiky. Programnovat sa ale aj tak nauci viac doma, nez v skole. Samozrejme ak ho to naozaj bavi a laka.