chardonay
04.02.14,21:01
Dobry den, chcela by som sa opytat. Zijeme momentalne v zahranici vo Svajciarsku, manzel pracuje, ja som na neplatenej materskej dovolenke (kedze materska trva len 14 tyzdnov). Vsetci ja, manzel a deti mame trvale pobyty na Slovensku. Manzel pobera rodinne pridavky u svajciarskeho zamestnavatela. Znama mi trdi ze mame narok na uplatnenie DB. Chcela by som sa opytat ako to vlastne je. Mame alebo nemame narok? Dakujem za odpoved.S pozdravom
Anik
04.02.14,20:17
Ak máte trvalý pobyt na SVK nárok na daňový bonus máte. Tu musíte podávať aj daňové priznanie z celosvetových príjmov.
V zmluve o zamedzení dvojitého zdanenia máme so Švajčiarskom zápočet, pre Vás však bude zrejme výhodnejšie použiť metódu vyňatia, aby ste na SVK nedoplácali daň. Predpokladám, že manžel tam pracuje v pracovnom pomere.
ivka70
04.02.14,20:39
Z akeho dovodu by museli podavat na SK danove priznanie, ked cely rok ziju vo Svajciarsku??? Trvaly pobyt nie je predsa automaticky danovy rezident. A na SK nemaju ziadny prijem.
Anik
04.02.14,20:43
Ivka nemajú nárok na DB ?
jeny7
26.02.14,16:47
Podľa môjho názoru tiež majú nárok na daňový bonus a uplatnia si ho cez podané Priznanie k DPFO. Ak majú trvalý pobyt na našom území, tak sú rezidentmi SR. Presne ako napísala Anik.