Eva Černá
05.02.14,00:00
Po smrti tatínka bylo dědické řízení kde jsem společně s mamkou zdědila pozemky na Slovensku.Z důvodu mě neznámém, byli pozemky přepsané na mojí mamku.Po smrti mamky jsem chtěla vyřešit toto dědictví a proto jsem oslovila katastrální odbor aby mi podali podrobnější informace o tomto pozemku a přišla mi tato odpověď
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------
Na základe Rozhodnutia o dedičstve č. D 000/74 po Antonovi(můj tatínek) prešla 1/6 predtým zapísaná v pk. protokole č. 000 k. ú. ????? na vlastníčku Květušu(moje maminka) ( LV č. 000 k. ú. ???? ).
Na základe rozdeľovacej a súčasne darovacej zmluvy č????/74 prešla parcela EN č. ???? na Pepu nováka v celosti.
Na základe Osvedčenia podľa zákona č. 293/1992 Zb. č. Z ????? ( NZ ????? ) prešlo vlastníctvo predtým zapísané v pk. protokole č. ?? k. ú. ??? na Serafína Pavlínu a Máriu po 5/18.
Na základe tohto osvedčenia zaniklo vlastníctvo mého tatínka a jeho manželky k tomuto protokolu.

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------
Úmyslně jsem změnila jména a údaje, abych neporušila něčí práva,Vůbec tomu nerozumím, proč a podle čeho se vlastnictví změnilo z mé maminky na někoho jiného. Prosím mohla by mi někdo vysvětlit o co jde?
Předem moc děkuji
Mária27
05.02.14,08:58
Zákon 293/1992 dal možnosť napraviť krivdy pri dedení. Predtým, asi v záujme drobenia pôdy, sa pôda písala na jedného dediča. Porevolučné zákony dávali ostatným dedičom možnosť v nejakej lehote požiadať o vydanie toho, čo mali dediť oni.