wa86ad
05.02.14,08:26
Potreboval by som vedieť, či sa dá suchý múrik vystavať aj z menších kusov andezitu. Jednalo by sa o samostatne stojaci múrik o výške cca 0,5m. Všetky návody, čo som doteraz videl boli použité veľké/vačšie kusy kameňa cca 50cm+, ja mam materiál o veľkosti 10-30cm, ďakujem za rady
dan501
05.02.14,11:29
ja som robil aj suchý múrik aj z gabionu potrebuješ zopár veľkých kusov ostatné môžu byt aj menšie
buchač
05.02.14,12:18
ja som robil aj suchý múrik aj z gabionu potrebuješ zopár veľkých kusov ostatné môžu byt aj menšie
Dan , sorry ...ale tá studňa sa mi nepáči ...
Tá moja , obložená andezitom , vyzerá takto .
http://img.janforman.com/th/IMAG1519oygs.jpg (http://img.janforman.com/IMAG1519oygs.jpg)
wa86ad
05.02.14,14:27
ja som robil aj suchý múrik aj z gabionu potrebuješ zopár veľkých kusov ostatné môžu byt aj menšie
celkom je to pekne aj v gabione, zrejme tie velke kusy myslis na zaklad muriku a potom na jeho ukoncenie,vsak? v gabione ale stacia aj male predpokladam..
dan501
06.02.14,12:04
Ano, do gabionu na spodok a na vrch vačšie, po bokoch podla velkosti oka gabionu a do stredu všetko, štrk rôzne kamene.
wa86ad
10.02.14,07:52
Ano, do gabionu na spodok a na vrch vačšie, po bokoch podla velkosti oka gabionu a do stredu všetko, štrk rôzne kamene.
na suchy murik mimo gabionu chapem tie velke kusy skal, ale v gabione mi neni jasne aky vyznam to tam ma mat, ked su oka dajme tomu 5x5 alebo 5x10 tie skaly odtial nevypadnu a stabilita sa aj pri mensich kusoch ziskava vyplnou v strede.. ale este by ma zaujimalo, aky zaklad je potrebny pod gabion, zrejme asi nejaky makadam 10-15 cm by mohol stacit nie? Vdaka za reakciu.
buchač
10.02.14,09:30
Ano, do gabionu na spodok a na vrch vačšie, po bokoch podla velkosti oka gabionu a do stredu všetko, štrk rôzne kamene.
na suchy murik mimo gabionu chapem tie velke kusy skal, ale v gabione mi neni jasne aky vyznam to tam ma mat, ked su oka dajme tomu 5x5 alebo 5x10 tie skaly odtial nevypadnu a stabilita sa aj pri mensich kusoch ziskava vyplnou v strede.. ale este by ma zaujimalo, aky zaklad je potrebny pod gabion, zrejme asi nejaky makadam 10-15 cm by mohol stacit nie? Vdaka za reakciu.

Záleží od použitia .
Ak ten múrik , tak na tých 10 - 15 cm zabudni ...a veľmi rýchlo ...teda aj sa nejedná o ten " múrik " o výške tiež tých 10 - 15 cm ...

...a ten gabion ???
Sorry , ale ( môj názor ) ten gabion kontra skaly v okolí nehnuteľnosti je ako päsť na oko .
Gabiony sa viac - menej používajú pri tých stavbách okolo ciest na spevnenie svahu ...
Ale ako vravím , môj názor ...gabion by som proste nezniesol na svojom pozemku ....
K tej studni - gabion okolo nej ?...čistý koniec estetického cítenia . Preboha , šak tam je vidno aj nejaká konštrukcia z dreva - pravdepodobne nejaká strieška ...
dan501
10.02.14,11:11
mne sa to paci , na jar tam ešte pribudne zeleň
buchač
10.02.14,11:14
mne sa to paci , na jar tam ešte pribudne zeleň
...a kde ???
Medzi kamene ?

Ale šak dobre , veď beriem ...každý máme to svoje...