katarinabirosova
05.02.14,09:03
Dobrý deň,mám 1,5 ročné dievčatko a chcela by som nastúpiť naspäť na svoje miesto, mám zmluvu na dobu neurčitú a zaujíma ma či neprídem o materský príspevok
ivka70
05.02.14,08:31
Narok na rodicovsky prispevok mas do 3 rokov veku dietata bez ohladu na to, ci si s nim doma alebo pracujes.

Pozri aj tu:
http://www.porada.sk/t234470-rodicovska-dovolenka-a-nastup-do-novej-prace.html
katarinabirosova
05.02.14,12:39
viete mne ide o to, či nieje nejak obmedzené, koľko môžem zarábať, či sa nebude upravovať moja pracovná zmluva, chcem niečo zarobiť ale nie prísť o rodič. príspevok a hlavne chcem sa dopredu pripraviť aby som vedela, že ma šéf o niečo neukráti
Tweety
05.02.14,12:42
katarinabirosova (Dnes 14:39) viete mne ide o to, či nieje nejak obmedzené, koľko môžem zarábať, či sa nebude upravovať moja pracovná zmluva, chcem niečo zarobiť ale nie prísť o rodič. príspevok a hlavne chcem sa dopredu pripraviť aby som vedela, že ma šéf o niečo neukráti

Obmedzená výška príjmu nie je. A ak by prišlo k úprave PZ,(,ale ak sa nič nemení, nie je dôvod na úpravu), musíš s ňou súhlasiť. .
katarinabirosova
05.02.14,12:48
ďakujem krásne za odpoveď, veľmi ste mi pomohli krásny deň prajem
veronikasad
05.02.14,13:10
Nástupom do práce neprídeš o rodičovský príspevok, ale prídeš o dôchodkové poistenie platené štátom ako rodič starajúci sa o dieťa. Preto sa treba v SP z dôchodkového poistenia odhlásiť. Ak by si znovu požiadala o rod.dovolenku nezabudni sa nanovo prihlásiť na reg.liste FO.
veronikasad
05.02.14,13:11
Prečo by ťa mal o rodičovský príspevok ukracovať šéf - ten predsa vypláca UPSVaR